Raw Air, Kamil Stoch
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 12 Marca 2020

To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów

Raw Air może zostać przedwcześnie zakończone. Mimo że oddano dopiero 9 z 16 skoków w norweskim turnieju, organizatorzy poważnie zastanawiają się nad odwołaniem konkursów w Trondheim i Vikersund. Paradoksalnie może na tym skorzystać Kamil Stoch.

Powodem rozterek organizatorów jest oczywiście koronawirus, który dał się we znaki również mieszkańcom Norwegii. FIS rozważa zakończenia turnieju, a tym samym sezonu skoków narciarskich. W ciągu najbliższych godzin możliwa jest decyzja o odwołaniu zmagań na północy Europy.

Media oceniły występ Łukasza Piszczka z PSG. Polak ponosi odpowiedzialność za porażkę Borussii?Media oceniły występ Łukasza Piszczka z PSG. Polak ponosi odpowiedzialność za porażkę Borussii?Czytaj dalej

Raw Air zagrożone. Kamil Stoch triumfatorem cyklu już dziś?

Władze FIS planują jednak spotkanie z przedstawicielami reprezentacji narodowych. W czwartek międzynarodowe grono zdecyduje, czy warto kontynuować turniej mimo pustoszącego kontynent koronawirusa. Decyzja władz może okazać się szczególnie korzystna dla Kamila Stocha, który jest liderem cyklu Raw Air. Gdyby FIS i pozostali decydenci zakończyli sezon, Polak zostałby triumfatorem norweskiego turnieju.

Po 9 z 16 serii Stoch zgromadził 1161,9 pkt. Dzięki środowym kwalifikacjom zwiększył przewagę nad drugim miejscem. Obecnie zajmuje je Japończyk Ryoyu Kobayashi z notą 1154,5. Trzeci jest faworyt gospodarzy Marius Lindvik (1154,3 pkt). Pozostali Polacy nie mają większych szans na nawiązanie kontaktu z czołówką. Dawid Kubacki zajmuje 16. miejsce (1077,4 pkt), Piotr Żyła plasuje się o "oczko" niżej (1072,5 pkt), natomiast Maciej Kot jest 28. (857,4 pkt).

Piłkarz Juventusu zarażony koronawirusem. Zawodnik apeluje do kibicówPiłkarz Juventusu zarażony koronawirusem. Zawodnik apeluje do kibicówCzytaj dalej

Stoch z zyskiem, Kubacki straciłby wielką szansę

Triumf Stocha byłby równoznaczny z utratą szans na walkę o podium Pucharu Świata przez Dawida Kubackiego. 30-letni skoczek obecnie zajmuje 4. lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ - o zaledwie 9 punktów wyprzeda go Ryoyu Kobayashi. W skokach narciarskich to minimalny dystans, bowiem za wygraną w turnieju można zdobyć aż 100 pkt w klasyfikacji generalnej.

Wspólna decyzja zostanie podjęta po spotkaniu FIS i przedstawicieli państwowych federacji. Pozostaje mieć nadzieję, że wypracowany konsensus będzie słuszny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenie
  2. Skandal w popularnym dyskoncie. Pracownicy weszli w butach do lodówek z nabiałem, robili sobie zdjęcia
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. W Biedronkach zostały zainstalowane nowe kasy z ukrytymi funkcjami. Dobrze je znać

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News