Real Madryt
OSCAR DEL POZO/AFP/East News
Autor - 1 Czerwca 2020

Real Madryt opuszcza Santiago Bernabeu. Wszystko przez epidemię

Real Madryt jest zmuszony do przeniesienia się z Estadio Santiago Bernabeu - stadionu, na którym "Królewscy" występują od 1947 roku. Skomplikowana operacja jest spowodowana epidemią koronawirusa.

Władze La Liga podały terminarz dwóch pierwszych kolejek hiszpańskiej ekstraklasy po przerwie związanej z pandemią. Rozgrywki zostaną wznowione 11 czerwca. Wówczas odbędą się derby Sewilli pomiędzy Sevillą a Betisem. Dwa dni później swoje zaległe spotkanie rozegra Real Madryt, który podejmie Eibar. Nie zrobi tego jednak na Santiago Bernabeu.

Córka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 latCórka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 latCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Zdjęcia - Przeleciał ekskluzywnym Mercedesem przez Rondo. Zaparkował na pobliskiej łące

Real Madryt zmuszony do przeprowadzki

"Królewscy" już pod koniec kwietnia wyrazili chęć, by wszystkie sześć pojedynków, które ma rozegrać w roli gospodarza, odbyły się na stadionie im. Alfredo di Stefano. Nie będzie się to wiązało z żadnymi stratami finansowymi z powodu mniejszej liczby krzesełek na obiekcie (85 tys. na Santiago Bernabeu wobec 6 tys. na stadionie di Stefano), gdyż mecze odbędą się bez udziału publiczności.

Przenosiny są również podyktowane pracami remontowymi i modernizacyjnymi, które trwają na Santiago Bernabeu. Obecnie madrycki stadion jest wielkim placem budowy, na którym nawet nie ma położonej murawy, a miejsce zawodników na placu gry zajęły spychacze i koparki. Innymi powodami przeprowadzki są zmniejszenie kosztów organizacji spotkań i minimalizacja ryzyka zakażenia się koronawirusem.

Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankinguKto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankinguCzytaj dalej

Więcej klubów tymczasowo "zmieniło adres"

Ekipa ze stolicy Hiszpanii nie jest wyjątkiem. Na podobny krok zdecydowało się Levante, które także modernizuje swój obiekt. Gracze spod Walencji przeniosą się o 150 km do gminy La Nucia.

Władze La Liga potwierdziły także wcześniejsze zapowiedzi dotyczące zakończenia sezonu. Ma to nastąpić 19 lipca. Spotkania mają się odbywać codziennie, a każdy zespół będzie miał minimum trzy doby przerwy między kolejnymi pojedynkami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od 120 lat i nie chodzi o pandemię. Zupełnie nowe kłopoty w europejskim kraju
  2. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
  3. Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)
  4. Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)
  5. Tragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lata
  6. Największe firmy handlu detalicznego w Polsce. Niespodziewana pozycja na podium przy Lidlu i Biedronce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News