Real Madryt LaLiga Powrót
screen - youtube.com/LaLigasntander
Autor Łukasz Kowalski - 3 Maja 2020

Z ostatniej chwili. Powrót La Liga coraz bliżej, piłkarze Realu wrócili do treningu

Real Madryt z niecierpliwością czekał na decyzję hiszpańskich władz. Teraz tamtejsze Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło ostatni punkt protokołu bezpieczeństwa. Piłkarze "Królewskich już wiedza kiedy wrócą na boisko

Real Madryt tak jak inne drużyny na świecie nie może doczekać się powrotu na boisko. Wszystko wskazuje na to, że piłkarze w Hiszpanii już niedługo piłkarze wrócą do treningów, a miesiąc później LaLiga wznowi swoje rozgrywki. Jak informują hiszpańskie media, Ministerstwo Zdrowia wyraziło zgodę na zrobienie testów piłkarzom, a to oznacza, że zaakceptowano protokół bezpieczeństwa.

Przerażająca wiadomość dotarła do Polski. Gwiazdor miał tragiczny wypadek. On i jego żona nie żyjąPrzerażająca wiadomość dotarła do Polski. Gwiazdor miał tragiczny wypadek. On i jego żona nie żyjąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski pochwalił się nową fryzurą. Brak fryzjera mu nie służy (FOTO)
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara

Hiszpańskie kluby będą mogły wrócic do grania

Powolny powrót zawodników ligi hiszpańskiej rozpoczął się od decyzji tamtejszego rządu, który zezwolił na zajęcia w ośrodkach treningowych. Jednak to wywołało wątpliwości związane z testowaniem piłkarzy na obecność koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia przekazało w sobotę informację, że klubowi medycy mają obowiązek przebadać wszystkich zawodników, a tych, którzy wykazują symptomy, dodatkowo mają poddać testowi PCR.

Decyzja, którą podjęło ministerstwo zdrowia, spowodowało, że w całości został zaakceptowany protokół bezpieczeństwa przygotowany przez LaLigę i Krajową Radę Sportu. W związku z tym piłkarze mogą wrócić do ośrodków treningowych. Do powrotu do grania w piłkę w Hiszpanii będziemy musieli jeszcze jednak poczekać.

Treningi możliwe tylko przy zachowaniu środków ostrożności

Po tym, jak Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało protokół bezpieczeństwa, piłkarze znów mogą trenować w klubowych ośrodkach i powrót do grania jest coraz bliższy. Wszystko jednak będzie się odbywało w kilku etapach. Jak informują hiszpańskie media, w pierwszym etapie piłkarze będą trenować indywidualnie. Dodatkowo podczas zajęć gracze będą mieli obowiązek ćwiczenia w rękawiczkach ochronnych, a odległość między nimi podczas treningów na boisku musi wynosić minimum dwa metry. Do piłkarzy na razie nie dołączą trenerzy, których rola będzie ograniczała się do rozpisywania zawodnikom zajęć, jakie Ci będą musieli wykonywać na boisku.

Mamy zdjęcia Kamila Stocha z dzieciństwa. Zmienił się nie do poznania, był bardzo uroczym chłopcem (FOTO)Mamy zdjęcia Kamila Stocha z dzieciństwa. Zmienił się nie do poznania, był bardzo uroczym chłopcem (FOTO)Czytaj dalej

W związku z powrotem zawodników do ośrodków treningowych na kluby nałożone zostały dodatkowe obowiązki. Kluby będą musiały całkowicie zdezynfekować cały teren ośrodków przed powrotem piłkarzy, a także czyszczenie dwa razy dziennie powierzchni narażonej w największym stopniu na kontakt z dłońmi zawodników.

Real Madryt wraca do treningów

Hiszpańska "Marca" donosi, że w związku z zaakceptowanym protokołem bezpieczeństwa Real Madryt zaplanował już dokładnie treningi swoich zawodników. Zgodnie z decyzją klubu, piłkarze i pracownicy wrócą do ośrodka treningowego 11. maja. Liga hiszpańska ma wrócić do grania około miesiąc później.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Zmarł gwiazdor znany z filmu, który kochają miliony Polaków. Pożegnaliśmy wybitnego zawodnika
  4. Kiedyś kibice ciągle się z niego śmiali. Dziś Polacy dziwią się, gdzie pracuje
  5. Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. Gratulujemy
  6. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News