Real Madryt
GABRIEL BOUYS/AFP/East News
Autor Piotr Mika - 16 Lipca 2020

Real Madryt mistrzem Hiszpanii! "Królewscy" wracają na tron po trzech latach

Real Madryt pokonał u siebie Villarreal 2:1 (1:0) i przypieczętował ostateczny triumf w lidze hiszpańskiej. Choć stołeczny zespół do końca musiał drżeć o wynik, to jednak zgarnął komplet punktów i nie musząc oglądać się na wynik Barcelony, "Królewscy" zdobyli pierwsze mistrzostwo Hiszpanii od sezonu 2016/2017.

Real Madryt w środowy wieczór 16 lipca mierzył się z Villarrealem w ramach 35. kolejki LaLiga. Przed tym spotkaniem "Królewscy" mieli 4 punky przewafi nad drugą Barcleoną i aby zapewnić sobie mistrzostwo, bez względu na wynik rywala, Real musiał to spotkanie wygrać. Ztereminowani gospodarze nie dali szans rywalom i przed ostatnią kolejką mogą być pewni pierwszego miejsca w LaLidze.

1. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty
  2. Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważny
Jak mieszkają Anna i Robert Lewandowscy? Pełna przepychu posiadłość jest warta fortunę (FOTO)Jak mieszkają Anna i Robert Lewandowscy? Pełna przepychu posiadłość jest warta fortunę (FOTO)Czytaj dalej

Real Madryt dominował od pierwszych minut

Od pierwszych minut zespół prowadzony przez Zinedine'a Zidane'a dłużej utrzymywał się przy piłce i nadawał tempo rywalizacji. Kolejne ataki "Królewskich" raz za razem sunęły na bramkę Villarrealu, jednak brakowało klarownych sytuacji. Jedną z lepszych miał tylko Carvajal na samym początku spotkania, który próbował lobować bramkarza rywali, ale Sergio Asenjo nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę.

Dopiero po niespełna dwóch kwadransach Real w końcu dopiął swego. Casemiro dobrze przerwał akcję Villarrealu, do zagranej przez niego piłki doskoczył Luka Modrić i momentalnie rozegrał na prawą stronę do Karima Benzemy. Francuz spokojnie przygotował sobie pozycję do strzału i płaskim uderzeniem, między nogi Asenjo, umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce "Królewscy" oddali nieco inicjatywę gościom, jednak wciąż byli stroną dominującą, a do tego bardzo konsekwentnie grali w obronie, o czym świadczy brak choćby jednego strzału oddanego przez Villareal na bramkę Thibaut Courtois.

Tragiczny wypadek młodego gwiazdora. Wielki talent zginął w wieku zaledwie 24 latTragiczny wypadek młodego gwiazdora. Wielki talent zginął w wieku zaledwie 24 latCzytaj dalej

Rywale bez szans, mistrzostwo wraca do Madrytu

W drugiej połowie tylko przez chwilę goście zdołali dłużej utrzymać się przy piłce. Real Madryt ponownie przejął inicjatywę i po niespełna dziesięciu minutach drugiej odsłony gry świetną okazję do strzelenia gola miał Dani Carvajal, którego strzał jednak obronił Asenjo. Później tempo spotkania nieco spadło, gospodarze kontrolowali grę, jednak nie potrafili stworzyć kolejnych groźnych okazji.

W 74. minucie Sergio Ramos przerwał atak Villarreal i ruszył na bramkę rywala, gdzie został sfaulowny przez jednego z obrońców. Kapitan Realu Madryt podszedł do piłki, ale zamiast uderzyć, wysunął piłką Benzemie, który trafił do siatki. Jednakże piłkarze obu drużyn za szybko wbiegli w pole karne i karny został powtórzony. W tej sytuacji to Benzema podszedł do piłki i teraz oddał już bezpośredni strzał, powiększając przewagę. Wynik mógł być jeszcze lepszy dla gospodarzy, jednak w 81. minucie Toni Kroos uderzył z dystansu, jednak trafił w poprzeczkę. Emocji jednak nie brakowało do końca, gdyż w 83. minucie po jednej z nielicznych akcji Villarrealu do siatki trafił Iborra. Mimo to Real wytrzymał do końca i ostatecznie pokonał przyjezdnych 2:1.

Zwycięstwo w meczu przeciwko Villarrealowi na Estadio Alfredo di Stefano przypieczętowało zdobycie mistrzostwa Hiszpanii przez Real Madryt, który odzyskuje ten tytuł po trzech latach. Wtedy również "Królewscy" byli prowadzeni przez Zinedine'a Zidane'a, który wyrasta na jednego z najlepszych trenerów Realu w ostatnich latach.

5. Rywal Kamila Stocha został piosenkarzem. Znany skoczek nagrał wakacyjny hit (WIDEO)
  6. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę