Real Madryt porażka
PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 17 Października 2020

Wielka kompromitacja Realu Madryt. Żałosna gra, piłkarze nie pokazali magii, sądne dni Zinedine'a Zidane'a

Real Madryt na tydzień przed El Clásico ma bardzo dużo powodów do zmartwień. W sobotę na własnym stadionie Królewscy w kompromitującym stylu przegrali z beniaminkiem La Ligi Cadiz 0:1. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a przez całe spotkanie oddali tylko jeden celny strzał. Na domiar złego mogą stracić jeszcze swojego kapitana.

Real Madryt już za tydzień na wyjeździe zmierzą się z FC Barceloną. Mistrzowie Hiszpanii przed prestiżowym starciem mają bardzo wiele do poprawy. W sobotę zaliczyli kompromitującą wpadkę z Beniaminkiem z Kadyksu. Królewscy przegrali na własnym stadionie z Cadiz CF 0:1.

1. Robert Lewandowski został wybrany najlepszym na świecie. Odstawił wielkiego Leo Messiego, pękamy z dumy
  2. Pojawiły się nowe obostrzenia, będą też kolejne pieniądze od rządu. Wiadomo już kiedy
  3. Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatyczny
Anna Lewandowska zdradziła swój przepis na idealną niedzielę. Jej gołąbki to prawdziwy hit, wszystko przez jeden składnikAnna Lewandowska zdradziła swój przepis na idealną niedzielę. Jej gołąbki to prawdziwy hit, wszystko przez jeden składnikCzytaj dalej

Real Madryt zaliczył kompromitującą wpadką

Już początek spotkania zwiastował wielkie problemy podopiecznych Zinedine'a Zidane'a w meczu ligowym z beniaminkiem. Już w czwartej minucie swoich kolegów musiał ratować Sergio Ramos. Po strzale Alvaro Negredo, kapitan Królewskich musiał wybijać piłkę z linii bramkowej.

Ta sytuacja nie otrzeźwiła piłkarzy mistrza Hiszpanii. Widoczny był brak koncentracji w defensywie Realu Madryt, z czego chętnie korzystali goście z Kadyksu. W 16 minucie Anthony Lozano wykorzystał podanie Negredo między obrońców Królewskich i ładnym strzałem pokonał próbującego interweniować jeszcze Thibaut Courtouis.

Przed przerwą Cadiz mogło prowadzić nawet trzema bramkami. Po raz drugi przed szansą na strzelenie gola stanął Lozano, ale w 32. minucie przegrał pojedynek z belgijskim bramkarzem. Courtois chwilę później popełnił rażący błąd, ale jego pomyłkę przytomną interwencją naprawił Nacho.

Królewscy zagrozili bramce drużyny z Kadyksu tylko raz. Przy rzucie rożnym bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym Raphael Varane, ale piłka po jego strzale głową minimalnie minęła bramkę. Na przerwę piłkarze Realu Madryt schodzili przegrywając 0:1.

Dom Jakuba Błaszczykowskiego to prawdziwy pałac. Mało kto jest sobie w stanie na to pozwolić, luksusy za milionyDom Jakuba Błaszczykowskiego to prawdziwy pałac. Mało kto jest sobie w stanie na to pozwolić, luksusy za milionyCzytaj dalej

Kłopoty Królewskich przed meczem z FC Barceloną

W przerwie Zidane wprowadził aż cztery zmiany. Na drugą połowę nie wybiegł m.in.: Sergio Ramos, który najprawdopodobniej nabawił się kontuzji. Nowi zawodnicy wprowadzili nieco ożywienia do gry mistrzów Hiszpanii, ale na niewiele się to zdało. Real odbijał się od obrony zespołu z Kadyksu jak od ściany.

Królewscy zdecydowanie przeważali. Spotkanie zakończyli mając aż 75% posiadania piłki. Piłkarze Zidane'a wymieniali masę podań, ale przyniosło to w drugiej połowie tylko jeden celny strzał. To za mało by pokonać nawet bramkarza Cadiz. Trzeba jednak oddać, że Real miał jedną bardzo dobrą sytuację do wyrównania. Karim Benzema huknął z krawędzi pola karnego, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce.

Real Madryt na razie utrzymał pozycję lidera. Jednak na tydzień przed spotkaniem z FC Barceloną kibice Królewskich mają się czym martwić. Jeszcze przed sezonem wydawało się, że pogrążona w kryzysie Duma Katalonii nie będzie trudnym rywalem, ale gra mistrzów Hiszpanii wygląda bardzo słabo. Do tego Królewscy mogą wystąpić z Barceloną bez swojego kontuzjowanego kapitana. Informacje na temat urazu Sergio Ramosa klub poda zapewne w najbliższych godzinach.

Piłkarze Zinedine'a Zidane'a w ostatnich tygodniach rozczarowują. Co prawda są liderami La Liga, ale na koncie w pięciu meczach mają trzy zwycięstwa. W żadnym meczu tego sezonu wyraźnie nie przeważali oprócz wygranej z Levante, potrzebowali dużej dawki szczęścia, aby zdobyć trzy punkty. Niewykluczone, że porażka z FC Barceloną uruchomi spekulacje na temat zwolnienia francuskiego szkoleniowca.

6. Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowy