Real Madryt
YouTube/Real Madrid
Autor Wojciech Olszowy - 20 Grudnia 2020

Prezydent Realu Madryt chce ogromnych zmian w świecie piłki. Wzywa do podjęcia rozmów, chodzi o rewolucję

Real Madryt chce stanąć na czele rewolucji w piłce nożnej. Florentino Perez ma ambitne plany, do których chce przekonać inne wielkie kluby Europy. Wszystko po to, aby zwalczyć negatywne skutki pandemii koronawirusa, która mocno odcisnęła swoje piętno na całym świecie.

  • Pandemia koronawirusa spowodowała, że obecnie jest natłok meczów
  • Piłkarze nie mają czasu na odpoczynek
  • Odbija się to na ich zdrowiu i jest coraz więcej kontuzji
  • Real Madryt chce wprowadzenia konkretnych zmian, które mają polepszyć sytuację

Real Madryt chce wprowadzenia nowych rozwiązań w piłce nożnej. Do rozmów na ten temat nawołuje prezes klubu, Florentino Perez. Jego zdaniem potrzebna jest natychmiastowa reakcja na katastrofę, jaka wydarzyła się w europejskim futbolu w wyniku pandemii koronawirusa. Zapewne chodzi o powołanie Superligi.

Real Madryt chce zmian

Pandemia koronawirusa wyrządziła ogromną krzywdę praktycznie wszystkim. Każda dziedzina naszego życia odczuła jej negatywne skutki. Nie inaczej jest w przypadku piłki nożnej. Na długi czas przerwano wszystkie rozgrywki. Gdy już je wznowiono, na trybunach nie mogli zasiąść kibice.

Oznaczało to ogromne problemy finansowe dla klubów, które nie mogły zarabiać na sprzedaży biletów. Część ekip sobie radzi, ale część nie jest w najlepszej kondycji. Blisko bankructwa jest Barcelona, która musiał negocjować ze swoimi piłkarzami obniżenie ich pensji. Ich odwieczny rywal, Real Madryt, nie jest w najgorszej sytuacji, ale o całkowitym zadowoleniu też nie ma, co mówić.

Wciąż nie wiadomo kiedy do klubowych kas wrócą przychody ze sprzedaży biletów. Jednak nie tylko finanse stały się problemem. Zamrożenie wszystkich rozgrywek na długie miesiące wprowadziły ogromny chaos w piłkarskim kalendarzu. Wszystko jest teraz przeprowadzane w ekspresowym tempie. Piłkarze muszą grać co trzy dni, bez chwili wytchnienia. Odbija się to na ich zdrowiu. Wiele drużyn musi radzić sobie z kłopotami kadrowymi, wywołanymi kontuzjami, wynikającymi z przeciążeń organizmów. Do tego doliczyć trzeba przypadki, kiedy zawodnicy wypadali z powodu zakażeń koronawirusem.

Marcin Najman nagle przerwał milczenie i oburzył tysiące Polaków. Wyzwał gwiazdę internetu do bójki, padły mocne słowaMarcin Najman nagle przerwał milczenie i oburzył tysiące Polaków. Wyzwał gwiazdę internetu do bójki, padły mocne słowaCzytaj dalej

Z tymi problemami chce walczyć Florentino Perez. Przypomina on sytuacje, kiedy Real Madryt brał czynny udział przy tworzeniu FIFA, czy też Pucharu Europy, dzisiejszej Ligi Mistrzów. Teraz Królewscy mają znowu stanąć na czele zmian. Wszystko po to, aby wrócić do normalności.

Perez wzywa do wprowadzenia rozwiązań, które mają zmienić strukturę rozgrywek. Zmiany mają pomóc w unikaniu kolejnych kontuzji piłkarzy.

- Musimy wprowadzać innowacje i znaleźć formuły, aby piłka nożna pozostała atrakcyjna. Potrzebujemy nowego impulsu, by zareagować na obecną sytuację. Obserwujemy nasycenie futbolem w ostatnich tygodniach. Zawodnicy mają problemy zdrowotne. Zmiany w piłce nie mogą czekać - mówi prezes Realu.

Zapewne chodzi także o rozgrywki Superligi. To pomysł, który co jakiś czas powraca. To idea, która zakłada, że najlepsze kluby miałyby rywalizować między sobą. Nie uczestniczyłyby w swoich krajowych ligach czy Lidze Mistrzów. Ma to się wiązać ze wzrostem poziomu oraz większymi zarobkami. Perez nie powiedział jednak tego wprost.

Real Madryt. Jaka przyszłość Sergio Ramosa?

Perez przy okazji odniósł się do przyszłości kapitana Królewskich, Sergio Ramosa. Hiszpanowi wygasa umowa wraz z końcem tego sezonu. Od 1 stycznia będzie on mógł podpisać kontrakt z nowym klubem i odejść za darmo. Wciąż jest cicho w jego sprawie. Real, póki co, obowiązującej umowy nie przedłużył, a sam prezes nie odniósł się dokładnie do sytuacji Ramosa. - Nadal ufam tej drużynie z naszym kapitanem Sergio Ramosem, który właśnie został wybrany do drużyny roku FIFA - powiedział.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News