Real Madryt Marco Asensio
Instagram - Marco Asensio
Autor Piotr Bernaciak - 23 Marca 2020

Piękny pomysł władz ligi hiszpańskiej. Zbiórka na walkę z wirusem przyniosła ogromne datki

Real Madryt wysłał jednego ze swoich gwiazdorów na pierwszą edycję prestiżowego turnieju. Jego celem było zebranie publiczności przeznaczającej datki na koronawirusa.

Real Madryt, podobnie jak prawie wszystkie pozostałe kluby La Liga, wziął udział w turnieju, w którym piłkarze grali ze sobą w grę FIFA 20. Wydarzenie miało być turniejem transmitowanym w internecie, w trakcie którego zawodnicy będą mogli zachęcić kibiców do pozostania w domu i wspólnego spędzenia czasu przed ekranami. Takie zawody były pewną metodą na wspieranie swojej ulubionej drużyny.

Turniej skupił niemalże wszystkie ekipy La Liga. Największym nieobecnym była FC Barcelona, którą reprezentować miał Sergi Roberto. Zadecydowano jednak, że klub zrezygnuje z udziału w wydarzeniu, czego powodem ma być umowa sponsorską między producentem gry PES a Barceloną. Zwycięzcą został Marco Asensio, a turniej został zakończony ogromnym sukcesem.

Gwiazdor piłki wyjawił, co zrobi po końcu epidemii. Szere wyznanie kultowego piłkarzaGwiazdor piłki wyjawił, co zrobi po końcu epidemii. Szere wyznanie kultowego piłkarzaCzytaj dalej

Real Madryt wysłał na turniej Marco Asensio

Marco Asensio nie dał szans rywalom w turnieju. Hiszpan został wytypowany przez Real Madryt i mógł przypomnieć o sobie kibicom, którzy nie widzieli go na murawie w tym sezonie. Piłkarz nabawił się poważnej kontuzji w meczu International Champions Cup i musiał pauzować przez długie miesiące. Jego powrót na boisko mógłby nastąpić dopiero w najbliższym czasie.

Tym razem udało mu się przypomnieć o sobie z najlepszej możliwej strony. Marco Asensio pokonał ligowych rywali na wirtualnej murawie, dzięki czemu turniej zakończył się triumfem ekipy Realu Madryt. Organizatorzy poinformowali, że udało się zebrać aż 100 tysięcy euro, choć nieoficjalnie mówi się, że może to być nawet 140 tysięcy euro. Fundusz zostanie przekazany na walkę z koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News