Real Madryt - FC Barcelona
.
Autor Piotr Bernaciak - 1 Marca 2020

Wielkie emocje w El Clasico. Zmiana lidera tabeli, co za mecz na Santiago Bernabeu!

Real Madryt - FC Barcelona. El Clasico miało nam wyjaśnić sytuację na szczycie tabeli ligi hiszpańskiej. Królewscy mieli ogromną nadzieję na odzyskanie pozycji lidera po ostatniej wpadce. Spotkanie zdecydowanie nie zawiodło oczekiwań kibiców.

Real Madryt - FC Barcelona. Kibice na Santiago Bernabeu liczyli na to, że po wielu latach uda im się w końcu pokonać Barcelonę na własnym obiekcie. Ostatni raz ta sztuka udała im się w czasach, gdy szkoleniowcem Królewskich był jeszcze Carlo Ancelotti, a dziś dodatkową stawką była pozycja lidera tabeli ligi hiszpańskiej. Trzy punkty dla Los Blancos oznaczałyby, że zmienią oni Barcę na pierwszym miejscu.

Oba zespoły zmagają się w tym sezonie z wieloma problemami, a największym jest zdecydowanie brak stabilizacji formy. Real Madryt i FC Barcelona w jednym meczu potrafią zupełnie zdominować rywala, by nieoczekiwanie w następnym starciu zupełnie się skompromitować. Dziś jednak dwaj giganci zamierzali udowodnić, że walka o mistrzostwo kraju jest dla nich priorytetem.

Michal Dolezal podał kadrę na turniej Raw Air. Wielki powrót, świetna wiadomość dla kibicówMichal Dolezal podał kadrę na turniej Raw Air. Wielki powrót, świetna wiadomość dla kibicówCzytaj dalej

Real Madryt - FC Barcelona. Wielkie emocje w hicie ligi hiszpańskiej

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i choć delikatną przewagę w posiadaniu piłki miał Real Madryt, jednak to Barcelona miała znacznie lepsze szanse na wyjście na prowadzenie. W sytuacjach kryzysowych drużynę ratował jednak świetnie dysponowany Thibaut Courtois. To między innymi dzięki niemu pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Mimo wszystko to nie Belg może poszczycić się najpiękniejszą interwencją tego meczu. Wszystko przez fenomenalną paradą Marca-Andre Ter Stegena po uderzeniu Isco niedługo po wznowieniu gry po przerwie. Niemiec nie zdołał jednak uchronić drużyny po kolejnym strzale Viniciusa. Brazylijczyk był dość nieskuteczny i podejmował irytujące, a wręcz złe decyzje na boisku, jednak w 71. minucie po jego uderzeniu piłka odbiła się od Gerarda Pique i zmyliła bramkarza.

Piłkarz stracił przytomność w trakcie spotkania. Na murawę wjechała karetka, wszystko na oczach kibiców (WIDEO)Piłkarz stracił przytomność w trakcie spotkania. Na murawę wjechała karetka, wszystko na oczach kibiców (WIDEO)Czytaj dalej

Real Madryt - FC Barcelona. Świetny mecz na Santiago Bernabeu

Real Madryt wyszedł na zasłużone prowadzenie, bo w drugiej połowie to właśnie zespół gospodarzy najczęściej był przy piłce i atakował. Widzowie zgodnie uznawali, że Królewskim zwyczajnie należał się strzelony gol wobec licznych akcji ofensywnych po przerwie. Zbyt wiele nie tworzyła ich za to sama Barcelona, która miała ogromny problem po przerwie.

Na boisku pojawił się między innymi Martin Braithwaite, nowy nabytek Barcelony, ale jeśli chciał dziś cokolwiek udowodnić, to udało mu się jedynie pokazać to, że poziom Dumy Katalonii może być dla niego zbyt wysoki. Wymowny był przegrany pojedynek z Thibaut Courtois, w którym belgijski golkiper zwyczajnie ośmieszył duńskiego napastnika Barcelony.

Real Madryt - FC Barcelona. Emocje do ostatnich sekund

Pomimo wyjątkowo emocjonującej końcówki Real Madryt ostatecznie nie tylko zdołał utrzymać skromne prowadzenie, ale również je powiększyć. W końcówce na boisko wszedł Mariano i po zaledwie kilkudziesięciu sekundach pokonał Ter Stegena z bardzo ostrego kąta. Po trafieniu na 2:0 kibice na trybunach wprost oszaleli, ciesząc się z wielkiego zwycięstwa i powrotu na szczyt tabeli.

To właśnie Real Madryt znów jest liderem tabeli ligi hiszpańskiej. Widzowie na Santiago Bernabeu z pewnością nie będą mogli narzekać, bo udało im się obejrzeć naprawdę ciekawy mecz, i choć padły w nim zaledwie dwie bramki, to mimo wszystko ciekawych akcji było co nie miara.

Real Madryt - FC Barcelona 2:0