Rekord śiwata
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 5 Listopada 2019

Rok temu została rekordzistką świata. Dzisiaj musi pracować na zmywaku, smutna historia

Rekord świata to zawsze niesamowite osiągnięcie, które należy jedynie dla wybranych. Niestety, nie zawsze wiąże się z ogromnym prestiżem i docenieniem. Przekonała się o tym jedna z kobiet, która musiała podjąć pracę.

Rekord świata najczęściej kojarzy się ludziom z całego świata z wielkim prestiżem i powszechnym szacunkiem. Istnieje wiele przeróżnych dziedzin, które posiadają swoich rekordzistów i trudno wyróżnić te osiągnięcia, które powinniśmy uznać za najwybitniejsze. Wiele z nich mimo wszystko zasługuje na docenienie, bo najczęściej wymagają ogromnego talentu lub włożonej pracy.

Jedna z rekordzistek przekonała się jednak, że jej niesamowity wyczyn nie oznacza automatycznie wielkiego szacunku ze strony wszystkich ludzi. Kobieta została zmuszona do podjęcia pracy, która wielu uwłacza. Wszystko pomimo tego, że niedawno udało jej się pobić rekord świata. Jej historia obiega cały świat i być może niebawem wszystko ulegnie zmianie.

Podjęto decyzję ws. kary dla zawodnika, który brutalnie złamał nogę rywalowi. Kibice są wściekliPodjęto decyzję ws. kary dla zawodnika, który brutalnie złamał nogę rywalowi. Kibice są wściekliCzytaj dalej

Rekord świata nie wystarczył, by uzyskać docenienie

Lhakpa Sherpa mieszka w Stanach Zjednoczonych. Kobieta wiele lat temu zaczęła spełniać swoją pasję, jaką jest himalaizm. W 2018 roku udało jej się wejść na szczyt Mount Everest po raz dziewiąty, dzięki czemu jest jedyną kobietą, która dokonała tego niewątpliwie wielkiego osiągnięcia. Co więcej, niebawem chce wejść na najwyższy szczyt świata po raz 10.

Niestety, kobieta nie jest doceniona w miejscu, w którym mieszka. Osoby o podobnych dokonaniach najczęściej funkcjonują w branży coachingowej, motywując ludzi do robienia wielkich rzeczy, jednak Sherpa pracuje na zmywaku. Jej córka tłumaczy to tym, że kobieta słabo mówi po angielsku i nie potrafiłaby odnaleźć się w sytuacji, gdy musiałaby wygłosić przemowę.

Niewykluczone, że po nagłośnieniu sprawy kobieta spotka się z większym docenieniem ze strony ludzi z całego świata. Internauci chcą, by o Lhakdzie Sherpa zrobiło się znacznie głośniej.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News