Rekord świata
East News
Autor Bartosz Goluch - 9 Lutego 2020

Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)

Rekord świata w skoku o tyczce w hali pobity. Wszystko na oczach polskich kibiców w Toruniu. 20-letni tyczkarz zadziwił świat i pobił najlepsze dotychczas osiągnięcie w tej skomplikowanej technicznie dyscyplinie.

Rekord świata w skoku o tyczce w hali do soboty wynosił 6,16 m i został ustanowiony w w 2014 roku na zawodach w Doniecku przez francuskiego skoczka Renauda Lavillenie. W sobotę w Toruniu jego osiągnięcie zostało "wymazane" przez wschodzącą gwiazdę tej dyscypliny.

Niedzielne skoki w Willingen odwołane. Kompletna porażka organizacyjna, Polacy mogą czuć się poszkodowaniNiedzielne skoki w Willingen odwołane. Kompletna porażka organizacyjna, Polacy mogą czuć się poszkodowaniCzytaj dalej

Rekord świata w Toruniu. Ekstaza kibiców

Szwedzki zawodnik Armand Duplantis szybko pozostał sam na placu boju. Od wysokości 5,72 m sam śrubował rezultat, gdyż żaden z rywali nie zbliżył się już do jego poziomu. 20-letni lekkoatleta w pierwszej próbie zaliczył 5,92 m, czym ustanowił nowy rekord mityngu. Nie miał jednak dość. Również w pierwszej próbie - z dużym zapasem - pokonał 6,02 m, a następnie poprzeczka powędrowała na rekordową wysokość - 6,17 m.

Przy pierwszym podejściu Szwedowi się nie powiodło, w rezultacie czego rekord świata utrzymał się o kilka minut dłużej. Podczas drugiej próby, przy akompaniamencie ogłuszającego dopingu polskich fanów, 20-letni zawodnik w pięknym stylu pokonał rekordową wysokość. Trzeba przyznać, że młody skoczek miał odrobinę szczęścia, gdyż musnął poprzeczkę, jednak ta pozostała na miejscu i skok został zaliczony. Później kibice wspólnie ze Szwedem cieszyli się z jego osiągnięcia. Młody tyczkarz nie posiadał się z radości.

Poza rekordem świata, polscy kibice skoku o tyczce nie mieli powodów do świętowania. Słabo w Toruniu zaprezentował się Paweł Wojciechowski, któremu wysokość 5,52 m dała czwarte miejsce. Robert Sobera również pokonał 5,52 m, ale został sklasyfikowany na piątej lokacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)
  2. Reprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegę
  3. Andrzej Strejlau nie ma wątpliwości. "Cracovia powinna zostać ukarana"
  4. Mógł strzelić gola, ale wybił piłkę poza boisko. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" (WIDEO)
  5. Nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci Kobe Bryanta. "To nie była awaria silnika"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News