Reprezentacja
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Kwietnia 2020

Kontrowersyjny pomysł w reprezentacji. Zawodnicy pokazują intymne części ciała przed kamerami 

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych będzie królikiem doświadczalnym tamtejszej agencji antydopingowej. Kontrowersyjny pomysł zakłada, że zawodnicy będą oddawać mocz i sami pobierać sobie krew podczas wideokonferencji z kontrolerem. Od razu pojawiły się głosy obawy o prywatność sportowców.

Reprezentacja USA będzie pierwszą, która przetestuje nową metodę kontroli antydopingowej wymyśloną na czas pandemii koronawirusa. Pomysł wywołuje spore kontrowersji z uwagi na ryzyko naruszenia prywatności sportowców.

Nie żyje kultowa postać polskiego sportu. Media potwierdziły informacje o śmierci, sportowcy w żałobieNie żyje kultowa postać polskiego sportu. Media potwierdziły informacje o śmierci, sportowcy w żałobieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz zdradził swój największy sekret. Te zdjęcia mówią wszystko, wielka niespodzianka (FOTO)
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze


Reprezentacja USA przetestuje nowy sposób kontroli antydopingowej

Amerykańska Agencja Antydopingowa USADA postanowiła opracować nową metodę kontrolowania sportowców pod kątem przyjmowania dopingu i substancji zabronionych. Na czas pandemii koronawirusa i izolacji zawodnicy sami mają pobierać sobie krew i oddawać mocz niezbędne do badania, jedynie przy asyście kontrolera, z którym połączą się za pomocą popularnych aplikacji, takich jak Facetime czy Zoom.

Wraz z pomysłem pojawiła się jednak obawa o prywatność sportowców. W dzisiejszych czasach zdarzają się ogromne wycieki intymnych zdjęć i nagrań, co przytrafiło się między innymi wspomnianej aplikacji Zoom. USADA uspokaja jednak, że w badaniu wezmą na razie udział jedynie ochotnicy. Wśród nich nie zabrakło jednak wielkich nazwisk, jak np. legenda kobiecego sprintu, sześciokrotna mistrzyni olimpijska, Allyson Felix i pięciokrotna złota medalistka olimpijska, pływaczka Katie Ledecky.

Kamil Stoch przerwał milczenie. Zabrał głos w sprawie końca kariery. Ważne informacjeKamil Stoch przerwał milczenie. Zabrał głos w sprawie końca kariery. Ważne informacjeCzytaj dalej


Nowa metoda naraża na niebezpieczeństwo prywatność znanych sportowców

"Zamierzamy nasz program rozwinąć i podczas tego kryzysu wynaleźć siebie na nowo. Mamy nadzieję wypracować rozwiązania, które będą miały wpływ na przyszłość światowego systemu antydopingu" - powiedział dla reutersa Travis Tygart, dyrektor generalny USADA.

Sprawę w rozmowie ze Sport.pl skomentował szef Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski.

- Co do zasady idea jest słuszna i wydaje się obiecująca. Bardzo dobrze, że gwiazdy pomagają promować program. Ale pewne wątpliwości się pojawiają. One dotyczą w tej samej mierze wiarygodności testów i bezpieczeństwa testowanych. - Przecież ci znani zawodnicy pokazują się w transmisji wideo w bardzo intymnych sytuacjach. Byłoby to wyjątkowo niefortunne, gdyby takie dane wyciekły. Trzeba się zastanowić czy realizacja kontroli za pośrednictwem ogólnodostępnych platform komunikacyjnych to dobre rozwiązanie, czy nie wypadałoby jednak stworzyć czegoś dedykowanego dla tego programu. Ale rozumiem, że to jest rozwiązanie ad hoc [doraźne], więc korzysta się z tego, co jest aktualnie dostępne. O Zoomie wiadomo, że kiedyś doszło do wycieku danych kilku tysięcy użytkowników - dodaje Rynkowski.

Musimy zatem poczekać na wyniki pierwszych testów tego rozwiązania i liczyć, że spełni ono jedynie swoją funkcję, a nie stanie się szansą dla hakerów na wywołanie sensacji.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  3. Xavi i Iniesta wrócą do Barcelony? Zadziwiające doniesienia hiszpańskich mediów
  4. Kibice na całym świecie w żałobie. Mistrz świata zginął, osierocił czwórkę dzieci
  5. Patogwiazdor Fame MMA został dziennikarzem. Sprowadził kontrowersyjnego gościa
  6. Aż 7 banków ostrzega swoich klientów przed kłopotami. Przygotuj się na problemy z dostępem do pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News