Reprezentacja Polski
facebook.com/PolskaSiatkowkaOfficial/?tn-str=k*F
Autor Aleksy Kiełbasa - 29 Czerwca 2020

Reprezentacja jest spragniona gry. Już jutro czeka ją trudny mecz

W ciągu najbliższych dwóch dni, reprezentacja Polski siatkarek rozegra dwa mecze kontrolne. Oba spotkania zostaną rozegrane w hali Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu. „Jest duża ekscytacja, bo dziewczyny są spragnione gry” - mówił statystyk reprezentacji Radosław Wodziński w "Poranku z Polsatem Sport".

Nasza reprezentacja siatkarek we czwartek zakończyła trzytygodniowe zgrupowanie w Szczyrku. Radosław Wodziński przyznał, że przygotowania do sparingu z Czeszkami były intensywne.

- Wchodziliśmy spokojnie. Po takiej przerwie trudno od razu zacząć trening, trzeba było się oswoić z piłką, popracowaliśmy też nad przygotowaniem fizycznym. Ten powrót z czasem następował, weszliśmy w szóstki i zaczęło się granie wewnętrzne, a sparingi będą dopięciem pierwszej części przygotowań – powiedział statystyk polskiej kadry.

>DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żałoba u sąsiadów Polski. 40-letni gwiazdor nie żyje, przegrał z ciężką chorobą
  2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna

Kluczowe zawodniczki dostały wolne

Siatkarki, który w ostatnich latach były filarami reprezentacji Polski, takie jak rozgrywające Joanna Wołosz i Marlena Kowalewska, atakująca Malwina Smarzek-Godek, przyjmująca Natalia Mędrzyk oraz środkowe Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska i Agnieszka Kąkolewska, dostały od Jacka Nawrockiego wolne. Selekcjoner powołał za to kilka nowych twarzy.

- Jeśli chodzi o tę grupę, jest na pewno młodsza, ale z dużym potencjałem. Są w niej siatkarki grające w lidze włoskiej, ale też takie, które w zespołach TAURON Ligi odgrywają kluczową rolę. Granie z Czeszkami pokaże w jakim miejscu są te dziewczyny, a na treningach wygląda to nieźle - ocenił Wodziński.

Reprezentacja zagra z Czechami

Adam Małysz choruje na COVID-19. Legenda skoków potrzebuje pomocy najbliższychAdam Małysz choruje na COVID-19. Legenda skoków potrzebuje pomocy najbliższychCzytaj dalej

Radosław Wodziński przyznał, że nasze siatkarki, ale także i członkowie sztabu nie mogą się doczekać pierwszym spotkań po przerwie. Nasze zawodniczki rozegrają dwa mecze kontrolne z naszymi południowymi sąsiadami, czyli Czechami.

- Jest duża ekscytacja, bo dziewczyny są spragnione gry. Szkoda, że to spotkania bez kibiców, ale jesteśmy mocno nastawieni na to granie i nie możemy się doczekać – wyznał statystyk reprezentacji.

Oba mecze zostaną rozegrane bez publiczności oraz zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego w Hali Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu. Transmisje ze sparingów 30 czerwca oraz 1 lipca przeprowadzi Polsat Sport.

Źródło: Polsat Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  4. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  5. Potworny nokaut na gali UFC. Okładał rywala, gdy ten był już nieprzytomny (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News