reprezentacja Niemiec Hiszpania
CRISTINA QUICLER/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 18 Listopada 2020

Reprezentacja Niemiec kompletnie upokorzona. Takiego lania nie dostali od 89 lat

Reprezentacja Niemiec ma bardzo dużo pracy przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy. Nasi zachodni sąsiedzi w ostatnim meczu fazy grupowej zostali niemiłosiernie zbici przez Hiszpanów i przegrali aż 0:6. To największa porażka Niemców od niemal 90 lat. Przyczyn tak wysokiej porażki we wtorkowym meczu nie potrafił znaleźć selekcjoner naszych zachodnich sąsiadów, Joachim Löw.

Reprezentacja Niemiec w katastrofalnym stylu zakończyła tegoroczne rozgrywki Ligi Narodów. W ostatnim meczu fazy grupowej mistrzowie świata z 2014 roku mierzyli się w meczu o wyjście z grupy z Hiszpanami.

1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte? Najnowsze wiadomości, dla wielu zamknięcie oznaczałoby bankructwo
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
Marta Linkiewicz pokazała nagie pośladki. Gwiazda Fame MMA szokuje, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz pokazała nagie pośladki. Gwiazda Fame MMA szokuje, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Reprezentacja Niemiec upokorzona przez Hiszpanów

Już od początku spotkania można było przewidywać, że La Furia Roja gładko wygra to spotkanie. W 17. minucie Fabian Ruiz idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Alvaro Moraty, który otworzył worek z bramkami.

Jeszcze przed przerwą Hiszpanie trafili dwukrotnie. W 33. minucie spotkania Dani Olmo mocno uderzył na bramkę, ale piłka trafiła w słupek. Dopadł do niej Ferran Torres i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie.

Pięć minut później La Furia Roja miała już na koncie 3 bramki. Mecz z Niemcami najwidoczniej Hiszpanie potraktowali jako trening stałych fragmentów gry. Ponownie z rzutu rożnego dośrodkował Riuz, ale tym razem najlepiej w polu karnym zachował się Rodri, który głową strzelił trzecią bramkę dla Hiszpanów.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Hiszpanie szybko prowadzili piłkę, a Niemcy nie potrafili za nimi nadążyć. W 55. minucie spotkania po raz drugi do siatki trafił Torres. Hiszpan trafił jeszcze w 71. minucie spotkania, czym skompletował hat-tricka. Chwilę później zmienił go Marco Asensio.

Ujawniono zarobki Igi Świątek. 19-latka ma na koncie prawdziwą fortunę, od tej sumy może zakręcić się w głowieUjawniono zarobki Igi Świątek. 19-latka ma na koncie prawdziwą fortunę, od tej sumy może zakręcić się w głowieCzytaj dalej

Pokaz siły Hiszpanów w meczu z Niemcami

To jednak nie był koniec strzelania Hiszpanów. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry w pole karne wbiegł Jose Gaya, który dograł do Mikela Oyarzabal. Młodemu Hiszpanowi wystarczyło dostawić nogę, żeby skierować piłkę do pustej bramki.

Dla Niemców to największa porażka w historii od 89 lat. Wtedy takim samym wynikiem pokonali ich Austriacy. Ostatni raz sześć goli w meczu stracili w trakcie mistrzostw świata z 1958 roku. Wtedy ulegli Francji 3:6. Tylko raz w swojej historii przegrali wyżej. W 1909 roku Anglicy rozbili Niemców aż 9:0.

Po meczu z Hiszpanią w Niemczech wybuchła burza. Część niemieckich mediów po kompromitującej porażce domaga się zwolnienia swojego szkoleniowca. Przyczyn tak wysokiej klęski nie potrafił znaleźć selekcjoner mistrzów świata z 2014 roku Joachim Löw.

- Trudno to wytłumaczyć, to był dzień pełen nieudanych rzeczy. Widzieliśmy, że nic nie działa. Nie było niczego w obronie, ani w ataku. Nie mogę niczego pochwalić. Po golu na 0:1 wyrzuciliśmy całą naszą koncepcję za burtę. Nie mieliśmy organizacji gry, ani komunikacji. To było fatalne - powiedział po spotkaniu Löw cytowany przez tz.de.

Swojego rozczarowania nie ukrywali także liderzy niemieckiej kadry. - Ta porażka boli. Nie mieliśmy obrony, Hiszpanie pokazali nam, jak grać. Mamy dużo do zrobienia przed mistrzostwami Europy - powiedział po meczu Toni Kross.

Pokaz siły Hiszpanów może martwić kibiców reprezentacji Polski. W czerwcu La Furia Roja będzie grupowym rywalem Biało-czerwonych podczas mistrzostw Europy. Polacy obecnie są bez formy, co dobitnie pokazał przegrany 0:2 niedzielny mecz z Włochami.

6. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z Rolnicy. Podlasie ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni