Reprezentacja Polski Roger Uber
ADAM NOCON/East News
Autor Łukasz Kowalski - 1 Czerwca 2020

Reprezentant Polski musiał zakończyć karierę. Nie do wiary, jak potem zarabiał na życie

Reprezentacja Polski miała wielu wyśmienitych piłkarzy, których kariera nie potoczyła się zgodnie z ich oczekiwaniami. Niektórzy po zakończeniu kariery musieli zarabiać na życie w zawodach nie związanych ze sportem. Jednym z takich przypadków jest Roger Guerreiro, który musiał zawiesić buty na kołek i zacząć nową profesję.

Reprezentacja Polski miała w swoich szeregach wielu zawodników, którzy po zakończeniu kariery piłkarskiej zajmowali się różnego typu działalnością. Nie inaczej było z Rogerem Guerreiro, który po latach spędzonych w Europie wrócił do Brazylii. Tam po zakończeniu kariery zarabiał na życie w nietypowy dla piłkarzy sposób.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Miał na swoim koncie wspaniały rekord świata
  2. Spowodował groźny wypadek, rozbijając drogie Lamborghini. Piłkarzowi reprezentacji Polski grozi nawet kara więzienia
Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)Czytaj dalej

Reprezntacja Polski i Roger Guerreiro

Roger Guerreiro trafił do Polski na początku 2006 roku. Jego dobra postawa w Legii Warszawa zadecydowała, że ówczesny selekcjoner biało-czerwonych Leo Beenhakker, namówił go do gry w reprezentacji Polski. - Beenhakker przekonywał mnie, że wierzy w moje umiejętności. Jak miałem odmówić, gdy wziął mnie na rozmowę i wypalił wprost: „Roger, chcę cię w mojej drużynie” - wyznał Roger w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - Po tej rozmowie z Beenhakkerem, czułem się szczęśliwy, stwierdziłem, że skoro ten facet tak bardzo mnie szanuje, zrobię wszystko, by nigdy się nie rozczarował - dodał.

Polski paszport otrzymał niedługo przed Euro 2008. Podczas turnieju strzelił jedyną bramkę naszej drużyny podczas tego turnieju. Jego licznik występów w reprezentacji Polski zatrzymał się na 25 meczach. Strzelił w nich 4 bramki. Jego związki z Polską wygasły dość szybko, ponieważ z Legii odszedł w 2009 roku, a ostatni mecz w kadrze zagrał dwa lata później.

W wywiadzie wrócił także do zakończenia przez niego kariery w 2017 roku. Jak sam stwierdził, sytuacja, w której się znalazł, zmusiła go do podjęcia tej decyzji. - W 2017 roku piłka zakończyła moją karierę. Dokładnie w tej kolejności, bo to nie ja zdecydowałem o końcu. Ostatnie cztery-pięć klubów, w których grałem w Brazylii, nie płaciło mi. Wtedy faktycznie usiadłem ze swoimi myślami sam na sam i zastanawiałem się, co dalej - powiedział.

Najnowsze informacje w sprawie zdrowia Piotra Rockiego. Nie jest dobrze, smutne doniesienia ze szpitalaNajnowsze informacje w sprawie zdrowia Piotra Rockiego. Nie jest dobrze, smutne doniesienia ze szpitalaCzytaj dalej

Roger musiał jeździć Uberem, żeby zarobić na życie

W tamtym czasie polskie media obiegła informacja, że były reprezentant Polski zarabia na życie, jeżdżąc Uberem. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wrócił do tamtych wydarzeń. - Trzeba było zarabiać, miałem przecież swój dom, rodzinę, za którą jestem odpowiedzialny. Wsiadłem do samochodu i postanowiłem pracować dla Ubera. To trwało trzy-cztery miesiące, lubiłem to, traktowałem jako bardzo ciekawe doświadczenie, ale nie robiłem tego tylko dla zabicia czasu. Jednocześnie tworzyłem swoją szkółkę piłkarską, więc był potrzebny każdy grosz. W momencie, gdy powstała, przestałem wozić ludzi. Nie mam żadnego problemu z opowiadaniem o tym fragmencie mojego życia, w żaden sposób nie czuję, by był dla mnie poniżający - powiedział Roger.

Jak sam zaznaczył, chętnie wróciłby do Polski. - Bardzo chciałbym, by nadszedł kiedyś taki dzień. Gdyby była taka możliwość, poleciałbym nawet jutro. Ale teraz mam inne priorytety, mam żonę, dwójkę dzieci w wieku 5 i 7 lat, więc to nie jest taka prosta sprawa, że marzy mi się Polska i to realizuję - stwierdził Roger.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka ewakuacja plaży, 3 osoby poważnie ranne. Lądował śmigłowiec
  2. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  3. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości
  4. Polski skoczek zmienił się nie do poznania. Kibice są zachwyceni jego metamorfozą (FOTO)
  5. Krzysztof Jackowski pojawił się u znanego sportowca. Nagrali wideo, które tajemniczo zniknęło. Wiemy dlaczego
  6. Ceny gazu zadziwiają coraz bardziej. Mogą długo utrzymać się na obecnym poziomie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News