reprezentacja Polski kibice
AFP/EAST NEWS
Autor Łukasz Kowalski - 1 Sierpnia 2020

Mecze reprezentacji Polski bez udziału kibiców. UEFA podjęła zdecydowane kroki

Reprezentacja Polski wróci do grania już na początku września. Polacy rozpoczną wtedy zmagania w ramach drugiej Edycji Ligi Narodów meczami z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną. UEFA na razie planuje, że wszystkie spotkania pod egidą europejskiej centrali odbędą się bez udziału kibiców.

Reprezentacja Polski we wrześniu wróci do gry. Polscy kibice ostatni raz polską kadrę mogli obserwować w listopadzie ubiegłego roku. Polacy na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach eliminacji do Euro 2020 podejmowali Słowenię. Piłkarze Jerzego Brzęczka wygrali 3:2 i przypieczętowali awans do mistrzostw Europy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Cena za wjazd na Kasprowy Wierch to kosmos
Justyna Żyła szokuje swoim zachowaniem. Śledzi nową partnerkę Piotra Żyły i uderza w byłego mężaJustyna Żyła szokuje swoim zachowaniem. Śledzi nową partnerkę Piotra Żyły i uderza w byłego mężaCzytaj dalej

Reprezentacja Polski na razie będzie grała bez kibiców

Początkowo reprezentacja Polski miała rozegrać swoje kolejne spotkania w marcu, jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że wszystkie mecze międzynarodowe w Europie zostały odwołane. Ucierpiały także mistrzostwa Europy, które zostały przeniesione na lato przyszłego roku.

To wszystko powoduje, że polscy kadrowicz spotkają się dopiero po 10 miesiącach przerwy. Zgodnie z planem UEFA, 3 września zostanie zainaugurowana druga edycja Ligi Narodów. Polacy w tych rozgrywkach będą rywalizowali z Holandią, Bośnią i Hercegowiną oraz Włochami.

Na razie nie wiadomo, czy spotkania odbędą się przy udziale publiczności. Wiadomo, że na pewno na mecze nie zostaną wpuszczeni kibice gości. Sport.pl informuje, że na razie obowiązuje ostatni komunikat UEFA w tej sprawie, który mówi: "mecze pod jej patronatem są zamknięte dla publiczności, aż do podania nowych wytycznych".

Pod koniec lipca odbyła się wideokonferencja europejskiej centrali z federacjami, na którym dano jasno do zrozumienia, że w najbliższym czasie nie nastąpi zmiana stanowiska zajmowanego przez UEFA - informuje Sport.pl. Serwis zaznacza, że być może europejska federacja czeka na dokończenie rozgrywek Ligi Mistrzów i dopiero później może nastąpić zmiana wytycznych UEFA.

Oficjalnie. Artur Boruc w Legii Warszawa. Legendarny bramkarz wraca do PolskiOficjalnie. Artur Boruc w Legii Warszawa. Legendarny bramkarz wraca do PolskiCzytaj dalej

Mecze Polaków przez udziału publiczności

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Sport.pl bardzo prawdopodobne wydaje się, że zarówno wrześniowe, jak i październikowe spotkania odbędą się bez udziału publiczności. Dotyczy to także pierwszych rund eliminacji do europejskich pucharów.

Reprezentacja Polski swoje dwa pierwsze spotkania w ramach Ligi Narodów rozegra na wyjeździe. 4 września w Amsterdamie zmierzy się z Holandią, a trzy dni później w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną. Pierwsze domowe spotkanie Polacy zagrają 7 października. W Gdańsku zmierzą się towarzysko z Finlandią.Cztery dni później na tym samym stadionie podejmą Włochów w ramach Ligi Narodów.

14 października we Wrocławiu zostanie rozegrane spotkanie rewanżowe z Bośniakami. Ostatnie mecze reprezentacji w tym roku zaplanowano na listopad. W Święto Niepodległości Polacy towarzysko zagrają w Chorzowie przeciwko Ukrainie. 15 listopada w Rzymie zagrają z Włochami, a 18. znów w Chorzowie z Holandią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych
  3. Ruszyła budowa reaktora termojądrowego. Ogromny krok na drodze do czystej energii jądrowej
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News