Reprezentacja Polski
AFP/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Kwietnia 2020

Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość

Reprezentacja Polski w ostatnich latach osiągnęła spore sukcesy. To zasługa między innymi Jakuba Wawrzyniaka, który przez pewien czas był jednym z filarów kadry. W karierze klubowej zawodnik nie miał już takiego szczęścia i koniec kariery zapamięta głównie z nieprzyjemnej sytuacji do jakiej doszło w jego ostatnim profesjonalnym meczu. 

Reprezentacja Polski w ciągu ostatnich dwunastu lat aż trzykrotnie wywalczyła awans do mistrzostw Europy, ale tylko dwóch zawodników może się poszczycić udziałem we wszystkich turniejach finałowych. Są to Łukasz Piszczek i Jakub Wawrzyniak, który niedawno zakończył karierę. W rozmowie ze Sport.pl zdradził smutne kulisy ostatnich dni na boisku i nieprzyjemną sytuację z udziałem znanego polityka.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Marcin Najman wyzwał Tomasza Adamka. Szybka i bezlitosna reakcja bokseraMarcin Najman wyzwał Tomasza Adamka. Szybka i bezlitosna reakcja bokseraCzytaj dalej


Reprezentacja Polski awansowała trzykrotnie na Euro między innymi dzięki jego regularnym występom

Jakub Wawrzyniak po sezonie 2018/2019 zakończył profesjonalną karierę. Ostatni sezon na zawodowych boiskach były obrońca reprezentacji Polski rozegrał w barwach GKS-u Katowice, który miał wielkie aspiracje, by po piętnastu latach wrócić do Ekstraklasy. Z planów ostatecznie nic nie wyszło, a “Gieksa” z hukiem zleciała do drugiej ligi. Dla każdego ze znawców ligowej piłki w Polsce był to szok. Wawrzyniak stał się jedną z twarzy porażki sportowej katowickiej drużyny. W wywiadzie udzielonym dla serwisu Sport.pl opowiedział o przyczynach klęski zasłużonego klubu i oburzającym zachowaniu jednego ze znanych polityków.

Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra ŻyłyPrawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra ŻyłyCzytaj dalej


Wawrzyniak opowiedział o szokującej wiadomości,jaką otrzymał od znanego polityka

GKS w ostatniej kolejce sezonu 2018/2019 mierzył się na własnym boisku z Bytovią Bytów. Do utrzymania gospodarzom wystarczał remis. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla przyjezdnych, po golu zdobytym w 97. minucie przez… bramkarza. Takiej historii nie wymyśliliby chyba najlepsi hollywoodzcy scenarzyści. GKS Katowice spadł do drugiej ligi.

- Towarzyszyły mi skrajne myśli. Tym bardziej że już wtedy czułem, że to koniec mojej sportowej kariery. Nikomu nie życzę tego, co wtedy przeżyłem. Zawiedliśmy wielu ludzi: kibiców, działaczy, całą społeczność, ale zawiedliśmy też siebie. W tej drużynie było wielu chłopaków, którzy dopiero zaczynali swoje sportowe kariery. To dla mnie była wielka próba, a co dopiero dla nich. W szatni był żal, były łzy i długa cisza. - opowiada Wawrzyniak.

Na piłkarzy spadła ogromna fala krytyki ze strony kibiców. GKS słynie ze swoich zagorzałych sympatyków. Wawrzyniak stał się jednym z “kozłów ofiarnych”, gdyż był najbardziej doświadczonym zawodnikiem w drużynie i liderem szatni. Były obrońca naszej kadry tak wspomina chwile po ostatnim gwizdku decydującego meczu.

- Internet niestety daje ludziom ten przywilej, że mogą się wyżyć. Nigdy wcześniej o tym nie mówiłem, ale po spadku GKS-u do II ligi napisał do mnie jeden ze znanych polityków. To była prywatna wiadomość, w której całkowicie puściły mu nerwy. Gdybym opublikował wtedy jej treść, jego polityczna kariera byłaby skończona. Później pisał, prosił, żeby to zostało między nami. Wyjaśniliśmy to, a on mógł dalej obklejać miasto swoimi plakatami. - powiedział.

Jakiego polityka ma na myśli były kadrowicz, na ten moment nie wiadomo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
  2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  3. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  4. Znany piłkarz idzie do wojska. Przed nim cztery tygodnie w zupełnie nowych warunkach
  5. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  6. Z ostatniej chwili: Minister ogłosił kolejny, bezwzględny zakaz. Jego złamanie wiąże się z poważnymi problemami

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News