Reprezentacja Polski
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 2 Maja 2020

Piękny gest Vitala Heynena. Szkoleniowiec udowodnił, ile znaczy dla niego praca z kadrą

Reprezentacja Polski na dłużej pozostanie pod opieką Vitala Heynena. Belgijski szkoleniowiec podpisał kontrakt, który wiąże go z polską kadrą do końca 2021 roku. Selekcjoner ujawnił kulisy negocjacji z PZPS. Jak twierdzi, porozumienie udało się osiągnąć szybciej, niż podawały niektóre media.

Vital Heynen objął polską kadrę w 2018 roku. Za jego kadencji Biało-Czerwoni wywalczyli tytuł mistrzów świata, srebrny medal pucharu świata, brąz mistrzostw Europy oraz Ligi Narodów. Pod wodzą Belga Polacy przywieźli medal z każdej imprezy, w której brali udział. Nowy kontrakt oznacza, że Heynen poprowadzi naszą kadrę także na kolejnych turniejach.

Nie żyje 27-letni gwiazdor. Śmierć ulubieńca kibiców wstrząsnęła światem sportuNie żyje 27-letni gwiazdor. Śmierć ulubieńca kibiców wstrząsnęła światem sportuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski pochwalił się nową fryzurą. Brak fryzjera mu nie służy (FOTO)
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara

Reprezentacja Polski na IO z Heynenem w składzie

Szkoleniowiec, który cieszy się ogromną sympatią polskich kibiców siatkówki zabrał głos ws. negocjacji z PZPS. Jak podkreśla, porozumienie osiągnięto szybko i w przyjaznej atmosferze. - To nie było trudne. W czasie negocjacji nie było nawet chwili, w której one by "utknęły". Szukaliśmy najlepszych rozwiązań. Rozmawiałem z Jackiem Sękiem i Jackiem Kasprzykiem. Obiecałem, że jak zwykle dam im pudełko czekoladek kiedy się spotkamy, ponieważ wszystko przebiegło miło - powiedział Belg w wywiadzie dla TVP Sport.

Heynen podkreśla, że podczas negocjacji brał pod uwagę trudne położenie, w którym z powodu epidemii koronawirusa znalazła się polska federacja siatkówki. - Sytuacja jest bardzo trudna i zarówno ja, jak i federacja się w tym zgadzamy. Zawsze ciekawie jest szukać rozwiązań, dzięki którym ja czuję się szanowany i dzięki którym prezes w późniejszym okresie może obronić swoje decyzje. Zastanawialiśmy, jak najlepiej postąpić, by wszyscy zgodzili się na zaproponowane rozwiązanie. To było ważne. Nie chodziło o to, że chciałem się wzbogacić. Naprawdę, nie chciałem wziąć pieniędzy z Polski, która walczy z koronawirusem, zapewniam - przekonuje.

Rozpacz w rodzinie znanego polskiego piłkarza. Rozpacz w rodzinie znanego polskiego piłkarza. "Żona i syn płakali w domu"Czytaj dalej

Problemy kadry

W czerwcu selekcjoner chciał zebrać swoich podopiecznych w Spale. Nie umie jednak określić ilu zawodników miałoby tam pracować pod jego okiem. - Nie wiem, ilu będzie mogło wyjść z domów. Nawet nie wiem, czy będę mógł wjechać do kraju! - zdradza.

Największym wyzwaniem, które stoi przed polskimi siatkarzami i Vitalem Heynenem, są bez wątpienia igrzyska olimpijskie. Po raz ostatni męska reprezentacja Polski wywalczyła na nich medal w 1976 roku. Przerwanie ponad 30-letniej złej passy to główne zadanie Heynena.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Zmarł gwiazdor znany z filmu, który kochają miliony Polaków. Pożegnaliśmy wybitnego zawodnika
  4. Kiedyś kibice ciągle się z niego śmiali. Dziś Polacy dziwią się, gdzie pracuje
  5. Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. Gratulujemy
  6. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News