Reprezentacja Polski
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 2 Sierpnia 2020

Dramatyczne wiadomości z samego rana. Koronawirus w reprezentacji Polski, "wprowadziliśmy wszelkie procedury"

Reprezentacja Polski może mieć ogromny problem. Na zgrupowaniu w Cetniewie przebywa w tej chwili około 50 naszych sportowców, a u jednej z zawodniczek wykryto koronawirusa. Wszyscy pozostali są już odizolowani i skierowani zostali na badania, które mają wykazać, czy nie doszło do rozprzestrzenienia się choroby.

Reprezentacja Polski w lekkiej atletyce będzie musiała zmierzyć się z dużym zagrożeniem. U jednej z biegaczek startujących na 100 m wykryto koronawirusa. Wraz z nią na zgrupowaniu w Cetniewie przebywa łącznie około 50 lekkoatlatów. Jak mówią lekarze, już zostały wdrożone wszystkie procedury.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Działali błyskawicznie. Plażowicze stworzyli łańcuch życia, trwa walka o życie
Szok. Wielka gwiazda nie zagra w Lidze Mistrzów. Piłkarz chce nagle zakończyć karierę, bo przyłapał żonę na zdradzieSzok. Wielka gwiazda nie zagra w Lidze Mistrzów. Piłkarz chce nagle zakończyć karierę, bo przyłapał żonę na zdradzieCzytaj dalej

Reprezentacja Polski wysłana na badania

Jak mówi lekarz reprezentacji w rozmowie z PAP, zakażenie wyszło na jaw, gdy jedna z biegaczek zgłosiła się z lekkimi objawami. W szpitalu zostały przeprowadzone badania, które dały wynik pozytywny. - Pozytywny test wyszedł w warunkach szpitalnych, ponieważ zawodniczka wykazywała objawy. Teraz czuje się dobrze, jest w domu i ma łagodny przebieg choroby. Wszyscy zawodnicy przebywający na zgrupowaniu w Cetniewie mają teraz nakazaną indywidualną izolację - zdradza Jarosław Krzywański.

Na zgrupowaniu kadry przebywają m.in. mistrzyni Europy w biegu na 400 m Justyna Święty-Ersetic, czy oszczepniczka Maria Andrejczyk. Jak mówi lekarz naszej kadry, wszyscy zawodnicy zostali odpowiednio poinstruowani. - Wszyscy zostali odpowiednio przyuczeni i przekazaliśmy im najważniejsze informacje. Muszą zgłosić do odpowiedniej stacji sanepidu, która będzie podejmować kolejne kroki i decydować o tym, czy potrzebna jest kwarantanna, czy zostanie przeprowadzony test - mówi Krzywański.

Mecze reprezentacji Polski bez udziału kibiców. UEFA podjęła zdecydowane krokiMecze reprezentacji Polski bez udziału kibiców. UEFA podjęła zdecydowane krokiCzytaj dalej

Jak doszło do zakażenia?

Zarażenie jednej z naszych biegaczek to pierwszy taki przypadek w kadrze polskich lekkoatletów. Okazuje się, że na tę chwilę nie wiadomo, gdzie w ogóle doszło do zarażenia, ponieważ zawodniczka przestrzegała wszystkich procedur z należytą starannością. W szeregach kadry nie ma jednak paniki. - Nie panikujemy. Wdrożyliśmy procedury i na tym się skupiamy. Czekamy na wszelkie decyzje i oczywiście będziemy się do tego stosować - mówi lekarz reprezentacji Polski.

Zgrupowanie w Cetniewie miało na celu przygotować naszych zawodników do startów w mityngach, które zostały zaplanowane na początek sierpnia. Zakażenie w tym momencie może okazać się bardzo niefortunne i zakłócić rozpoczęcie sezonu reprezentacji Polski. Miejmy nadzieję, że przypadków zakażeń będzie jak najmniej i obędzie się bez większych konsekwencji zdrowotnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Rafała z „Królowych życia”, okłamał wszystkich? Na jaw wyszła niewygodna prawda
  2. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych
  3. PlayStation 4 mogło być ostatnią konsolą Sony. Były dyrektor wykonawczy wyjawił tajemnicę
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News