Reprezentacja Polski koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 2 Listopada 2020

Mecz reprezentacji Polski odwołany. Stało się, podjęto ostateczną decyzję, fani zdruzgotani

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych już za kilka dni miała rozegrać niezwykle ważne spotkania ze Słowenią i Holandią w eliminacjach do mistrzostw Europy. Polska federacja właśnie poinformowała, że z powodu wykrytych zakażeń w szeregach Biało-Czerwonych spotkania zostały przełożone na inny termin. Na kwarantannie jest aż szesnastu kadrowiczów.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pod koniec października w Płocku rozpoczęła swoje zgrupowanie przed meczami eliminacji do mistrzostw Europy. W listopadzie polscy kadrowicze mieli zmierzyć się ze Słowenią i Holandią.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
Gdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportuGdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportuCzytaj dalej

Reprezentacja Polski nie zagra z powodu koronawirusa

Od samego początku zgrupowanie miało wielkie problemy. Wszyscy zawodnicy zaraz po przyjeździe musieli zachować reżim sanitarny i poddać się badaniom. Początkowo badania u niemal wszystkich zawodników dały wynik negatywny. Tylko u jednego z zawodników testy dały niejednoznaczny wynik.

Gorsze wiadomości przyniosły badania przeprowadzone wśród zawodników, którzy później zjawili się na zgrupowaniu. Związek Piłki Ręcznej w Polce w niedzielę poinformował o czterech przypadków zakażenia kronowirusem wśród zawodników.

- W pierwszej grupie, która rozpoczęła zgrupowanie w czwartek 29 października, uzyskano negatywne wyniki – z wyłączeniem jednego zawodnika – u którego test dał wynik niejednoznaczny. Zawodnik ten pozostał w ścisłej izolacji, natomiast pozostali gracze rozpoczęli treningi grupowe - poinfomował związek na swojej stronie internetowej.

- Zawodnicy, którzy pojawili się na zgrupowaniu w kolejnych dniach zostali poddani tym samym procedurom sanitarno-epidemiologicznym. Niestety wśród zawodników, którzy dołączyli do zgrupowania po spotkaniach ligowych uzyskano trzy pozytywne wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tym w sumie czterej zawodnicy, a także sześciu graczy z klubów, z których pochodzą zakażone osoby pozostaje w ścisłej izolacji - przekazano w komunikacie.

Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje prawdziwa ikona polskiego sportu, porażająca wiadomośćTysiące Polaków w żałobie. Nie żyje prawdziwa ikona polskiego sportu, porażająca wiadomośćCzytaj dalej

Przełożono najbliższe mecze reprezentacji Polski

Od razu po wykryciu zakażeń wśród polskich zawodników polska federacja zwróciła się do EHF o przełożenie najbliższych spotkań eliminacyjnych. W poniedziałek europejska centrala piłki ręcznej przychyliła się do wniosku Polaków.

- Europejska Federacja Piłki Ręcznej postanowiła przełożyć na inny termin mecz kwalifikacji EHF EURO 2022 mężczyzn Słowenia – Polska. Spotkanie pierwotnie zostało zaplanowane na 5 listopada br. w Celje - ZPRP.

- W uzasadnieniu podano, że w wyniku badań przeprowadzonych na obecność wirusa SARS-CoV-2 testy dały wynik pozytywny u pięciu zawodników reprezentacji Polski, a 11 kolejnych musi przejść reżim 10-dniowej kwarantanny. Związek Piłki Ręcznej w Polsce z uwagi na fakt, że aż 16 kadrowiczów nie może uczestniczyć w przygotowaniach do kwalifikacyjnych meczów, postanowił zakończyć zgrupowanie w Płocku - przekazała polska federacja w komunikacie.

- EHF jest w pełni świadoma, że ​​przełożenie tej gry stwarza bardzo negatywną sytuację. Jednak w danych okolicznościach i obowiązujących ograniczeniach nie było miejsca na inną decyzję. Przy ścisłej współpracy z obiema federacjami, Słowenii i Polski, zostanie uzgodniony nowy termin tego spotkania - napisano w oświadczeniu.

- W ub. tygodniu z powodu restrykcyjnych przepisów dotyczących pandemii COVID-19, wydanych przez władze Holandii, na inny termin zostało również przełożone spotkanie w grupie 5 kw. EHF EURO 2022, Polska – Holandia. Mecz był zaplanowany na 8 listopada - poinformowano.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN
  4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  5. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News