Reprezentacja Polski bramka
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 2 Grudnia 2020

Maciej Szczęsny zabrał głos ws. swojego syna. Kto powinien stać w bramce reprezentacji?

Reprezentacja Polski już w czerwcu rozpocznie zmagania na mistrzostwach Europy. Do tego czasu selekcjoner Jerzy Brzęczek musi rozwiązać kilka niewiadomych związanych z kadrą. Wciąż nie wiadomo, kto jest pierwszym bramkarzem reprezentacji. Uwagę na potrzebę wyjaśnienia tej sytuacji zwrócił ekspert TVP Sport i były reprezentant Polski, Maciej Szczęsny. Zdaniem byłego gracza m.in.: Legii Warszawa czy Wisły Kraków podstawowym bramkarzem kadry powinien być jego syn, Wojciech.

  • Reprezentacja Polski w czerwcu rozpocznie walkę na mistrzostwach Europy
  • Maciej Szczęsny uważa, że selekcjoner powinien rozstrzygnąć kwestię pierwszego bramkarza
  • Zdaniem byłego bramkarza reprezentacji, bronić powinien jego syn, Wojciech

Reprezentacja Polski jest na ostatniej prostej przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W kadrze wciąż jest wiele niewiadomych, ale kilku piłkarzy już teraz może być pewnych powołania na czerwcowy turniej.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Anna Lewandowska wyprężyła ciało przed tysiącami Polaków. Gorące zdjęcie, ciężko oderwać wzrok (FOTO)Anna Lewandowska wyprężyła ciało przed tysiącami Polaków. Gorące zdjęcie, ciężko oderwać wzrok (FOTO)Czytaj dalej

Reprezentacja Polski w czerwcu będzie walczyć na mistrzostwach Europy

Jeżeli nie zdarzy nic nieoczekiwanego, to w kadrze powinniśmy zobaczyć Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego. Obaj za kadencji selekcjonera Brzęczka grają w kadrze na zmianę. Maciej Szczęsny, były reprezentant Polski uważa, że trener powinien jasno określić, kto jest na ten moment pierwszym bramkarzem zespołu.

- Powinien bronić Wojtek i pewnie wiosną sprawa się rozstrzygnie, nastąpi koniec rotacji na tej pozycji. Pora najwyższa, ale gwarancji nie mam. A nawet jeśli nie, to skoro Wojtkowi i Łukaszowi dotąd udało się nie pogryźć, to raczej nie zrobią tego także teraz - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Kto zajmie miejsce w bramce reprezentacji Polski, nie jest największym zmartwieniem trenera Brzęczka. Akurat na tej pozycji ma kłopot bogactwa i zacięta rywalizacja toczy się o rolę trzeciego bramkarza na mistrzostwach. Prawdopodobnie pojedzie ktoś z dwójki Łukasz Skorupski - Bartłomiej Drągowski.

- Mamy dwóch bramkarzy światowej klasy. A może i więcej, bo Skorupski z Drągowskim zagrali bardzo spokojnie i rozważnie, nie machali łapami, nie wydzierali się bez sensu. W bramce nie mamy braków - zaznaczył Szczęsny.

Joanna Jędrzejczyk pokazała pośladki na plaży. Aż trudno oderwać wzrok (FOTO)Joanna Jędrzejczyk pokazała pośladki na plaży. Aż trudno oderwać wzrok (FOTO)Czytaj dalej

Zmiany w kadrze przed Euro 2020

Przed mistrzostwami Europy w kadrze zajdą spore zmiany. Dotyczyć one będą głównie sztabu szkoleniowego. Na stanowisku przynajmniej przez pół roku jeszcze zostanie trener Brzęczek, ale to nie jedyne ustalenia, jakie zapadły między selekcjonerem a prezesem PZPN-u Zbigniewem Bońkiem.

- Nie ma żadnych sensacji: trener Brzęczek zostaje, to nie jest czas na skalpel. Porozmawialiśmy, jakie wnioski wyciągnąć z tych dwóch trudnych lat, ale to zostanie teraz między nami - powiedział Boniek po niedawnym spotkaniu z Brzęczkiem w rozmowie ze Sport.pl.

Jak donosił Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, Brzęczek zaproponował poszerzenie sztabu o doświadczonych ludzi, którzy mieli styczność z wielkim futbolem. W związku z tym do kadry, ale już w innej roli ma wrócić Łukasz Piszczek.

Do tego przed Euro do sztabu ma dołączyć kilku kolejnych analityków, którzy pomogą rozpracować turniejowych rywali. Z kadrą pożegna się natomiast jeden z najbardziej zaufanych ludzi Brzęczka, psycholog Damian Salwin.

Polacy na mistrzostwach Europy będą rywalizowali w grupie E ze Słowacją, Szwecją i Hiszpanią. Pierwszy mecz Biało-Czerwonych ma się odbyć 14 czerwca w Dublinie. Rywalem Polaków będą Słowacy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News