Reprzentacja Polski
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Kwietnia 2020

Orzeł Górskiego poważnie chory. Lekarze postawili najgorszą diagnozę

Reprezentacja Polski przeżywała jeden z najpiękniejszych okresów w swojej historii pod wodzą legendarnego trenera Kazimierza Górskiego. Jednym z członków pamiętnej drużyny “Orłów Górskiego” był zawodnik, który później swoją piłkarską karierę związał z zasłużonym klubem ligi francuskiej. Dziś dotarły do nas niepokojące wieści o poważnej chorobie mistrza olimpijskiego z 1972 roku.

Reprezentacja Polski jeden z największych sukcesów w historii polskiej piłki odniosła podczas letnich igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku. Polacy zdeklasowali pozostałe drużyny biorące udział w turnieju i sięgnęli po złoty medal. Jednym z członków tamtej drużyny był Joachim Marx, który teraz niestety ciężko zachorował.

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
    2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące Czytaj dalej


Reprezentacja Polski w 1972 roku zdobyła złoty medal olimpijski. Jej członka dotknęła choroba

Joachim Marx znajduje się w elitarnym “klubie 100” polskiej Ekstraklasy. Na krajowych boiskach napastnik, któremu zdarzało się grać również w formacji defensywnej, pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych aż 102 razy. W barwach Ruchu Chorzów dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski i raz po Puchar Polski. Po zapisaniu się w historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce Marx przeniósł się do słynnego francuskiego klubu RC Lens, w którego barwach w ciągu czterech sezonów rozegrał 110 spotkań i zdobył 38 goli. Po zakończeniu kariery osiadł na stałe we Francji, skąd dotarły do nas niepokojące wieści o stanie zdrowia legendy.

Ujawniono zarobki piłkarzy Ekstraklasy. Kibice przecierają oczy ze zdumieniaUjawniono zarobki piłkarzy Ekstraklasy. Kibice przecierają oczy ze zdumieniaCzytaj dalej


Członek legendarnych “Orłów Górskiego” zarażony koronawirusem. Z powodu wirusa zmarł jego wieloletni przyjaciel

Marx podczas występów w barwach RC Lens współpracował z legendą tego klubu Arnoldem Sowińskim, Francuzem mającym polskie pochodzenie. Sowiński kilkukrotnie zasiadał na ławce trenerskiej drużyny z północy Francji, między innymi właśnie w czasie gdy z polskiej ligi trafił tam Marx. Dziś dotarły do nas smutne wieści o śmierci Arnolda Sowińskiego. Był on zarażony koronawirusem. Zmarł 2 kwietnia w wieku 89 lat. To nie koniec złych wieści. gdyż obecność wirusa COVID-19 zdiagnozowano również u naszego wybitnego reprezentanta Joachima Marxa. Na szczęście na razie mistrz olimpijski z reprezentacją Kazimierza Górskiego czuje się dobrze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
  2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  3. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  4. Znany piłkarz idzie do wojska. Przed nim cztery tygodnie w zupełnie nowych warunkach
  5. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  6. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News