Reprezentacja Polski poznała sędziego
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 3 Września 2019

Znamy sędziego meczu Słowenia - Polska. Reprezentacja ma z nim wspomnienia

Reprezentacja Polski już w ten czwartek zamelduje się w Lublanie, by zagrać mecz wyjazdowy ze Słowenią. Znamy sędziego meczu eliminacyjnego do Euro 2020. W przeszłości uczestniczył on w spotkaniach biało-czerwonych.

Reprezentacja Polski już w czwartek zagra ze Słowenią w Lublanie. Polacy będą mierzyć się z rywalami w walce o awans na mistrzostwa Europy rozgrywane w 2020 roku. Z pewnością czeka nas trudny bój, bo Słoweńcy są jedną z najbardziej niedocenianych reprezentacji, a w przeszłości udowadniali już, że mogą postawić się trudniejszemu przeciwnikowi i rozegrać świetny mecz.

Dziś poznaliśmy sędziego, który będzie rozjemcą w trakcie najbliższego starcia drużyny Jerzego Brzęczka. Okazuje się, że biało-czerwoni mieli okazję poznać tego arbitra na murawie w trakcie wcześniejszych spotkań. Kibice mogą pamiętać go doskonale z jednego z ważniejszych w ostatnich latach spotkań, które zakończyło się dla nas dość korzystnym rezultatem.

Kontuzja Paula Pogby. W kadrze mistrzów świata pojawi się niespodziewany debiutantKontuzja Paula Pogby. W kadrze mistrzów świata pojawi się niespodziewany debiutantCzytaj dalej

Dowiadujemy się, że mecz Słowenia - Polska sędziować będzie pan Siergiej Karasiow z Rosji. Jest to arbiter międzynarodowy cieszący się bardzo dobrą renomą wśród oficjeli UEFA oraz FIFA. Pełni on swoją funkcję już od bardzo wielu lat, dzięki czemu miał w przeszłości okazję sędziować mecze z udziałem reprezentacji Polski. Jego nazwisko nie jest anonimowe również kibicom.

Pierwszy kontakt z narodową drużyną Polski Karasiow miał w 2013 roku, gdy był rozjemcą starcia z Liechtensteinem (2:0) na stadionie Cracovii. Wówczas karierę oficjalnie kończył Jerzy Dudek, dlatego wielu Polaków dobrze pamięta tamto spotkanie. Nie jest to jednak jedyny mecz, w trakcie którego wraz z Polakami i ich rywalami przebywał Siegiej Karasiow.

Reprezentacja Polski poznała sędziego meczu ze Słowenią

Doskonale pamiętamy także mecz z Portugalią w Guimaraes pod koniec poprzedniego roku, który zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1. To właśnie wtedy wywalczyliśmy "zwycięski" remis na terenie rywali, bo choć ostatecznie zajęliśmy ostatnie miejsce w naszej grupie w Lidze Narodów, to wówczas udało nam się zapewnić losowanie grup eliminacyjnych mistrzostw Europy z pierwszego koszyka.

Siergiej Karasiow użyje gwizdka po raz pierwszy już w czwartek, gdy rozpocznie mecz ze Słowenią.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News