Reprezentacja Polski
www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News
Autor Piotr Mika - 3 Września 2020

Wielkie osłabienie reprezentacji Holandii przed meczem z Polską. Kluczowy zawodnik kontuzjowany

Reprezentacja Polski zmierzy się w piątkowy wieczór z Holandią w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Narodów. Okazało się, że nasi rywale przystąpią do tego spotkania osłabieni kontuzją jednego ze środkowych obrońców. Uraz jest na tyle poważny, że nie zagra on nie tylko z Polską ale także przeciwko Włochom.

Reprezentacja Polski przygotowuje się właśnie do meczu z Holandią w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów. Polacy przystąpią do tego meczu mocno osłabieni, a najbardziej odczuwalny będzie przede wszystkim brak Roberta Lewandowskiego, ale i nasi rywale mają pewne problemy kadrowe.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Władze Wuhan biją na alarm. Sytuacja z początku pandemii się powtarza
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Będą zmiany na liście czerwonych i żółtych stref. Rzecznik MZ wyjawił prawdę
Nie żyje legendarny sportowiec. Przed śmiercią wykryto u niego COVID-19Nie żyje legendarny sportowiec. Przed śmiercią wykryto u niego COVID-19Czytaj dalej

Reprezentacja Polski osłabiona, ale Holendrzy też mają braki

W najbliższych dwóch spotkaniach Ligi Narodów nasza kadra przystąpi w okrojonym składzie. W meczach przeciwko reprezentacjom Holandii oraz Bośni i Hercegowiny nie zobaczymy: Roberta Lewandowskiego, Damiana Kądziora, Arkadiusza Recy, Przemysława Frankowskiego i Adama Buksy.

Kapitan reprezentacji Polski dostał wolne ze względu na wyczerpujący sezon, z kolei Kądzior i Reca są kontuzjowani. Frankowski oraz Buksa natomiast nie dostali pozwolenia od swoich klubów na wyjazd na zgrupowanie, na co pozwalają przepisy UEFA. Najpewniej wszystkich, oprócz Buksy, zobaczylibyśmy w nadchodzących spotkaniach. Choć Holendrzy są w lepszej sytuacji kadrowej, to także nie wystąpią w najsilniejszym składzie.

Robert Lewandowski nie ochrzcił swojej córki. Znamy powody jego decyzjiRobert Lewandowski nie ochrzcił swojej córki. Znamy powody jego decyzjiCzytaj dalej

Dwóch środkowych obrońców kontuzjowanych

Jak podają media jeden ze środkowych defensorów naszych piątkowych rywali, Stefan de Vrij, doznał urazu, który wyklucza go zarówno z meczu z Polską jak i Włochami. Zawodnik Interu Mediolan prawdopodobnie mógł liczyć na występy od pierwszej minuty, ale z powodu kontuzji musi opuścić zgrupowanie kadry.

To już drugie podobne osłabienie Holendrów, ponieważ wcześniej z gry wypadł Matthijs de Ligt. Nie można jednak liczyć na to, że reprezentacja Oranje zaprezentuje się słabo w spotkaniu przeciwko nam. Holendrzy wciąż są bardzo mocni praktycznie na każdej pozycji, a na środek obrony wciąż są dostępni Virgil van Dijk oraz Nathan Ake, który w letnim oknie transferowym został wykupiony z Bournemouth przez Manchester City za ok. 45 mln euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary
  2. Polacy wezmą udział w kolonizacji Księżyca. Europejska Agencja Kosmiczna jest zachwycona
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Jeremy Clarkson, legendarny prowadzący Top Gear, pobity i oblany moczem w trakcie wakacji

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News