Reprezentacja Polski
Pixabay/kyasarin
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Grudnia 2020

Tragiczna śmierć reprezentanta Polski. Nie żyje legendarny zawodnik i trener

Reprezentacja Polski zmuszona jest pożegnać wybitnego zawodnika, który przez lata występów na arenie międzynarodowej dał jej wiele powodów do dumy. Dotarła do nas dzisiaj niezwykle smutna informacja o śmierci wybitnego zawodnika, trenera i działacza, który najpierw sam osiągnął niesamowite sukcesy, a następnie pomagał szkolić się innym polskim sportowcom.

  • Nie żyje legendarny reprezentant Polski
  • Media podały informację o śmierci wybitnego zawodnika i działacza
  • Odszedł od nas Alfred Kucharczyk, wybitny gimnastyk
  • Kucharczyk startował w igrzyskach olimpijskich, a jego podopiecznym był m.in. Leszek Blanik

Reprezentacja Polski żegna dzisiaj prawdziwą legendę. Zmarł wybitny zawodnik i trener, który przyczynił się do wielkich sukcesów polskiego sportu na przestrzeni wielu lat. Żegnamy człowieka, bez którego nie byłoby medali dla Polski na wielu najważniejszych imprezach.

Ile zarabia Piotr Żyła? Zarobki zadziwiły kibiców, wcale nie jest tak dobrze, jak wszyscy myśleliIle zarabia Piotr Żyła? Zarobki zadziwiły kibiców, wcale nie jest tak dobrze, jak wszyscy myśleliCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


Reprezentacja Polski. Nie żyje legendarny zawodnik i trener

Bardzo smutne informacje podał dzisiaj portal wodzislawslaski.naszemiasto.pl. Okazuje się, że w wieku 83 lat zmarł Alfred Kucharczyk, uczestnik igrzysk olimpijskich, wybitny reprezentant Polski, a także trener i działacz. Kucharczyk to legenda polskiej gimnastyki.

Alfred Kucharczyk pochodził z Radlina. Miasto to uważane jest za miejsce, gdzie rodzą się najlepsi gimnastycy w naszym kraju. Wielu zawodników właśnie stamtąd osiągnęło wielkie sukcesy. Wśród nich wyróżniał się właśnie Kucharczyk.

Jako reprezentant Polski aż trzy razy pojechał na igrzyska olimpijskie. Wystartował w zawodach w Rzymie w 1960 roku, Tokio w 1964 i Meksyku w 1968. Najlepszy wynik osiągnął w Tokio, gdzie razem z drużyną zajął piąte miejsce w wieloboju.

Ponadto na swoim koncie Alfred Kucharczyk ma udział w mistrzostwach świata i reprezentowanie Polski na licznych imprezach w latach 1960-1967. Jest sześciokrotnym mistrzem naszego kraju. Cztery razy w skoku i dwukrotnym w ćwiczeniach wolnych.

Właśnie podano druzgocącą wiadomość. Nie żyje polski piłkarz, tysiące Polaków oglądały jego meczeWłaśnie podano druzgocącą wiadomość. Nie żyje polski piłkarz, tysiące Polaków oglądały jego meczeCzytaj dalej


Alfred Kucharczyk odniósł sukces jako zawodnik i trener

Po zakończeniu kariery sportowej zajął się szkoleniem kolejnych pokoleń zawodników. Również jako trener odniósł wielkie sukcesy. To właśnie Alfred Kucharczyk odpowiada za wspaniałe przygotowanie Leszka Blanika, gimnastyka, mistrza olimpijskiego.

Blanik w 2000 roku w Sydney sięgnął najpierw po brązowy medal olimpijski, a osiem lat później w Pekinie cieszył się ze złota. Oprócz medali olimpijskich Blanik zdobył także liczne krążki na mistrzostwach Polski, Europy i świata.

- Straszna wiadomość. Nie mogę się podnieść. Był dla mnie praktycznie bratem. Razem dźwigaliśmy ciężar Klubu Gimnastycznego w Radlinie. To zasłużony sportowiec, trener, działacz. Trzykrotny olimpijczyk, to mówi samo za siebie - powiedział Ludwik Blanik, prezes Klubu Gimnastycznego w Radlinie, cytowany przez portal wodzislawslaski.naszemiasto.pl

Alfred Kucharczyk zmarł 2 grudnia w szpitalu w wieku 83 lat. Jak się dowiadujemy, chorował na COVID-19.

Źródło: wodzislawslaski.naszemiasto.pl

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News