Reprezentacja Polski
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Wojciech Olszowy - 4 Stycznia 2021

Były reprezentant Polski uderzył w decyzję rządu. Padły mocne słowa, "dla mnie to głupota"

Reprezentacja Polski. Pandemia koronawirusa zmieniła współczesny świat. Aby walczyć z pandemią trzeba było podjąć wiele działań. Jednym z nich było zamknięcie siłowni, co nie spodobało się wielu osobom. Wśród nich jest były reprezentant Polski. Piotr Celeban, który obecnie gra dla Śląska Wrocław wypowiedział się na temat zamkniętych siłowni. Jego zdaniem ta decyzja była niepotrzebna i niezrozumiała.

Reprezentacja Polski. Decyzja o zamknięciu siłowni wyjątkowo nie spodobała się Piotrowi Celebanowi. Piłkarz Śląska Wrocław i były reprezentant Polski zaatakował polski rząd, który jego zdaniem podjął złą decyzję. Celeban tego nie rozumie i wskazuje swoje argumenty, według których zamknięcie siłowni było całkowicie niepotrzebne.

Reprezentacja Polski. Piotr Celeban krytykuje rząd

Piotr Celeban to obecny zawodnik Śląska Wrocław. Przez pewien czas był także reprezentantem Polski. W drużynie narodowej zadebiutował w 2008 roku w spotkaniu z Serbią. Szanse na pierwszy występ w biało-czerwonej koszulce dał mu Leo Beenhakker, a Celeban zagrał od pierwszej minuty. Potem był w miarę regularnie powoływany przez kolejnych selekcjonerów i ma na koncie dziesięć spotkań w reprezentacji. Ostatni mecz w kadrze rozegrał w 2013 roku przeciwko Irlandii za kadencji Adama Nawałki.

Najbardziej znany jest z występów dla Śląska Wrocław, do którego trafił w 2008 roku z Korony Kielce, choć w 2006 był wypożyczony z Pogoni Szczecin. Ze Śląskiem zdobył w 2012 roku mistrzostwo Polski. Obrońca stanowił o sile tamtego zespołu. Po mistrzowskim sezonie odszedł do rumuńskiego Vaslui, gdzie spędził kolejne dwa lata i była to jedyna zagraniczna przygoda piłkarza. Wrócił wtedy do Wrocławia ponownie stając się jednym z liderów, a potem kapitanem drużyny. W sumie zagrał w jej barwach w 338 spotkaniach, w których strzelił 33 goli i zaliczył jedenaście asyst.

Rzadko się zdarza, żeby sportowiec zabierał głos w sprawach politycznych i społecznych. Celeban zdecydował się jednak w rozmowie z portalem slasknet.pl wyrazić swoje niezadowolenie spowodowane ostatnimi decyzjami polskiego rządu. Jako sportowca najbardziej zabolało go zamknięcie siłowni.

- Pozamykane siłownie, gdzie ludzie budują odporność to już jest temat-rzeka. Dla mnie po części głupota, bo powiedzmy sobie szczerze – byliście w sklepach, chodzicie po sklepach meblowych i w ogóle. Jeżeli tam jest zachowany reżim, to nie bądźmy śmieszni. - mówi piłkarz.

Adam Małysz zdradził radosną nowinę dotyczącą córki. Mistrz pęka z dumy, gratulujemyAdam Małysz zdradził radosną nowinę dotyczącą córki. Mistrz pęka z dumy, gratulujemyCzytaj dalej

Jego zdaniem decyzja o zamknięciu siłowni była niepotrzebna i jest niezrozumiała, gdyż w tych obiektach doskonale dba się o zdrowie i bezpieczeństwo klientów.

- Dziesięć razy bardziej dbają na siłowni o zachowanie dystansu i dezynfekcję przyrządów, więc dla mnie to jest troszeczkę chore. Ale trzeba się do tego przyzwyczaić i mam nadzieję, że to szybko minie. - dodaje 35-latek.

Celeban uważa również, że pandemia koronawirusa wywołała w ludziach paranoję i przesadzają - Teraz wszyscy ludzie podchodzą do tego jak do innych chorób, w większości przypadków. Czasem się robiła paranoja w sklepach, bo to co się dzieje, jest śmieszne - zauważa.

Rząd nie ma w planach otwarcia siłowni

Piotr Celeban jeszcze trochę poczeka nim będzie mógł wrócić na siłownię. Polski rząd już ogłosił, że utrzyma dotychczasowe obostrzenia i tylko w niektórych przypadkach dojdzie do zniesienia niektórych przepisów. Chodzi głównie o stoki oraz hotele. Na razie są one wyłączone z użyteczności publicznej do 17 stycznia. Po tym terminie rząd będzie chciał zezwolić na ich otwarcie. Również otwarte mają zostać szkoły dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Polski rząd decyzję o zamknięciu siłowni tłumaczy badaniami, które wykazały, że w tych obiektach ryzyko zakażenia koronawirusem jest najwyższe. Podobnie traktowane są restauracje. Już teraz się mówi, że branża fitness i gastronomiczna są ostatnie na liście zniesienia restrykcji.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News