Reprezentacja Polski
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Kwietnia 2020

Reprezentant Polski schwytał złodzieja. Polski bohater opowiedział o swoim czynie

Reprezentacja Polski ma wielu swoich przedstawicieli we włoskiej Serie A. To właśnie występujący na co dzień w jednym z klubów Półwyspu Apenińskiego Polak stał się bohaterem niecodziennej sytuacji. Jego dzielna postawa pozwoliła udaremnić kradzież. Bohater opowiedział o zajściu, do którego doszło jakiś czas temu.

Reprezentacja Polski nie rozegra w najbliższych miesiącach żadnego spotkania, ale o naszych zawodnikach wciąż jest głośno. Tym razem jednak jeden z kadrowiczów zasłynął z akcji poza stadionem piłkarskim. Piłkarz wykazał się odwagą i schwytał złodzieja uciekającego z miejsca kradzieży.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Nie żyje czołowa postać polskiej siatkówki. Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał najsmutniejsze informacjeNie żyje czołowa postać polskiej siatkówki. Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał najsmutniejsze informacjeCzytaj dalej


Reprezentacja Polski może być dumna z postawy swoich zawodników również poza boiskiem

Thiago Cionek od kilku lat występuje na włoskich boiskach. W ostatnich sezonach reprezentant Polski stał się istotną postacią defensywy SPAL. W marcu Cionek stał się bohaterem Włoch za sprawą heroicznego wyczynu, jakiego dokonał. Obrońca naszej kadry był świadkiem kradzieży. Bez wahania podążył za uciekającym sprawcą i odzyskał skradzione przedmioty. Niecodzienne zajście opisał w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”

-Szedłem do samochodu, gotowy i ubrany na trening, bo wtedy był jeszcze czas, kiedy można było przemieszczać się po okolicy. Miałem iść biegać. Idąc w kierunku garażu, zobaczyłem, że z tabaccherii - ze sklepiku, w którym można kupić gazetę czy papierosy albo opłacić rachunki - ktoś ucieka sprintem. Właściciel stał w szoku przy kasie i widać było, że coś jest nie tak. Nie zastanawiałem się długo, tylko zacząłem pościg. W końcu i tak byłem gotowy, żeby iść biegać. - powiedział.

Robert Lewandowski będzie miał nowego kolegę. To gwiazdor Premier League, Bayern pobije rekordRobert Lewandowski będzie miał nowego kolegę. To gwiazdor Premier League, Bayern pobije rekordCzytaj dalej


Thiago Cionek stał się bohaterem Włochów. Obrońca udaremnił kradzież

- Nie wiedziałem, co ukradł, ale ruszyłem za nim. Złapałem go po 200 metrach. Okazało się, że zabrał pakiet papierosów. Kiedy wróciłem z tym do sklepu, właściciel się nie spodziewał. Pytał, jak to zrobiłem. Powiedziałem, że po prostu biegłem szybciej od złodzieja. No i wyszedłem na trening. Rano dyrektor sportowy przysłał mi artykuł z gazety, w którym wypowiadał się pan ze sklepu. W pierwszym momencie mnie nie poznał, ale ktoś z boku mu powiedział, że to byłem ja. Mówił, że chce mi bardzo podziękować. A później zadzwonił burmistrz i robił to samo. - relacjonował dalej w rozmowie z dziennikiem.

Polski defensor po udaremnieniu kradzieży stał się bohaterem lokalnej społeczności. Z podziękowaniami zadzwonił do niego nawet burmistrz Ferrary, Alan Fabbri. Sam Cionek nie uważa, żeby zrobił coś szczególnego. Jego zdaniem prawdziwi bohaterowie toczą aktualnie walkę o życie tysięcy osób zakażonych koronawirusem.

- Było mi miło, ale jest mi przykro, że ta sytuacja się zdarzyła, że ktoś w takiej chwili próbował kradzieży. Właściwymi bohaterami w tym momencie są lekarze i pielęgniarki. Oni są na prawdziwym froncie - zakończył Cionek.

fot. TOMASZ RADZIK/East News

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
   2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
   3. Wspaniała informacja dla kibiców w całej Polsce. Polacy dostaną Ekstraklasę za darmo
   4. Orzeł Górskiego poważnie chory. Lekarze postawili najgorszą diagnozę
   5. Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzja
   6. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą

Źródło: Transfery.info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News