reprezentacja Polski
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 4 Października 2020

Tragedia z samego rana, nie żyje trener reprezentacji Polski. Ciężko zachorował

Reprezentacja Polski poniosła wielką stratę. Po wielu latach walki z ciężką chorobą zmarł wybitny szkoleniowiec, który wychował całe pokolenia znakomitych zawodników, którzy z sukcesami grali w polskiej kadrze. Przez lata był jedną z najważniejszych postaci w systemie szkolenia polskich zawodników.

Reprezentacja Polski przeżywa bardzo trudne chwile. Media z Trójmiasta poinformowały, że w wieku 66 lat, i po latach walki z chorobą zmarł wybitny szkoleniowiec piłki ręcznej Leszek Biernacki. Niemal przez całą swoją karierę zarówno zawodnika, jak i trenera był związany z klubami z Pomorza.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest wujek Adama Małysza, aż nas zatkało. To prawdziwa legenda polskiego sportu
  2. Szczepionka na grypę droga niemal jak test na koronawirusa. Cena w klinice jest zawrotna
  3. Tragiczne informacje potwierdziły się. Poszukiwany od kilku dni polski piłkarz nie żyje, klub wydał wyciskający łzy komunikat
Tragedia z samego rana. Legenda sportu nie żyje, przegrała ciężką walkę z rakiemTragedia z samego rana. Legenda sportu nie żyje, przegrała ciężką walkę z rakiemCzytaj dalej

Reprezentacja Polski poniosła wielką stratę

Piłka ręczna straciła jednego z najlepszych wychowawców piłkarzy i piłkarek w Polsce. Biernacki przez lata zajmował się prowadzeniem drużyn w najwyższych klasach rozgrywkowych zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wielu jego podopiecznych trafiło do I reprezentacji Polski.

Biernacki jako zawodnik z sukcesami występował w Spójni Gdańsk, z którą sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów w 1973 roku, a rok później po wicemistrzostwo Polski seniorów. Występował również w AZS PG Gdańsk, którego barwy reprezentował do w latach 1976-1977.

Zaraz po skończeniu studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku rozpoczął karierę szkoleniowca. Z powodzeniem udawało mu się łączyć obowiązki trenerskie z pracą nauczyciela, najpierw szkolnego, później akademickiego. W 2006 roku obronił swoją pracę doktorską.

Przez lata trenował kobiece drużyny w piłce ręcznej. Zaczynał jako szkoleniowiec Startu Gdańsk, a później pod swoimi skrzydłami miał także GKS Wybrzeże Gdańsk, które zdobyło mistrzostwo Polski juniorów, a później odnosił większe lub mniejsze sukcesy m.in.: z Bałtykiem Gdynia, Spójnią Gdańsk, AZS-em AWFiS Gdańsk i KS Metalplastem Oborniki Wielkopolskie.

Kamil Stoch okradziony z wielkiej nagrody? Polak pominięty, wciąż nie dostał ani złotówki, inni dostali fortunęKamil Stoch okradziony z wielkiej nagrody? Polak pominięty, wciąż nie dostał ani złotówki, inni dostali fortunęCzytaj dalej

Zmarł wybitny trener i wychowawca młodzieży

W latach 1996-2013 był także trenerem juniorskich, młodzieżowych i akademickich zespołów kobiet i mężczyzn reprezentacji Polski. Jego podopieczni zajmowali wysokie miejsca na turniejach mistrzowskich, ale nigdy nie zdobyli medalu. Najbliżej było w 2008 roku, kiedy to pod jego wodzą Polacy zajęli 5 miejsce w akademickich mistrzostwach świata.

Biernacki w 2009 roku został mianowany na głównego trenera reprezentacji Polski juniorów, a stanowisko to piastował do 2013 roku. W latach 2009-2012 prowadził drugą reprezentację Polski seniorów. W ostatnim czasie pracował w GKS-ie Żukowo. Zmarł w sobotę po wielu latach zmagania się z ciężką chorobą.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (2009), Brązową Odznaką "Za Zasługi dla Sportu” (2006), Srebrną Odznaką “Za Zasługi dla Sportu” (2018), Medalem KEN (2012) oraz Diamentową Odznaką ZPRP (2006).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarny wypadek. Motocyklista nie miał dosłownie żadnych szans w zderzeniu z samochodem - Wideo
  2. Jedna z najważniejszych aktualizacji w historii. Spotify dostało rewolucyjną funkcję
  3. Poznajecie mężczyznę na zdjęciu? Po latach został jednym z najbardziej znanych polskich sportowców, kochały go miliony
  4. Narzeczona Artura Szpilki oburzyła tysiące Polaków. Zabrała głos nt. pandemii, aż nie wiemy co powiedzieć
  5. Tragiczne informacje potwierdziły się. Poszukiwany od kilku dni polski piłkarz nie żyje, klub wydał wyciskający łzy komunikat
  6. Strażak uratował 4-latkę z pożaru. Przez 37 lat próbowała go odnaleźć, udało się przez przypadek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News