Reprezentacja Polski
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Listopada 2020

Jasny komunikat PZPN. Reprezentacja Polski musi opuścić Stadion Narodowy, decyzja zapadła

Reprezentacja Polski zmuszona jest opuścić Stadion Narodowy, na którym zwykle rozgrywa najważniejsze mecze o punkty. Właśnie dowiedzieliśmy się, że “Biało-Czerwoni” będą musieli walczyć na wiosnę w eliminacjach mistrzostw świata na innych obiektach w naszym kraju. Decyzję tę ogłosił prezes PZPN Zbigniew Boniek, który od razu wytłumaczył, dlaczego nasza kadra nie będzie mogła rozgrywać spotkań w roli gospodarza w Warszawie.

Reprezentacja Polski nie będzie mogła rozgrywać meczów domowych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Taką decyzję ogłosił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Poznaliśmy powody takiej decyzji.

Na jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może w podobny sposób o sobie powiedziećNa jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może w podobny sposób o sobie powiedziećCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  2. Media obiegły niepokojące doniesienia nt. 500 plus. Minister postawił sprawę jasno
  3. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym


Reprezentacja Polski żegna się ze Stadionem Narodowym

Stadion Narodowy pełnił rolę domu dla reprezentacji Polski i był niczym jej talizman. Na obiekcie wybudowanym z okazji Euro 2012, które Polska organizowała wspólnie z Ukrainą, bardzo trudno było rywalom o pokonanie naszej drużyny narodowej. W najbliższym czasie jednak “Biało-Czerwoni” nie będą mogli tam zagrać.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek za pośrednictwem Twittera przekazał Polakom, że kadra będzie musiała rozgrywać wiosenne mecze eliminacji mundialu 2022 na innych obiektach. Będzie to pierwszy raz od piętnastu spotkań, gdy Polacy zagrają w meczu o punkty poza Stadionem Narodowym.

- Po piętnastu meczach eliminacjach na Stadionie Narodowym w marcu 2021 mecze eliminacyjne do MŚ 2022 będziemy musieli zagrać gdzie indziej... Takie czasy. Zdrowie Polaków na pierwszym miejscu - napisał Boniek. Chodzi oczywiście o decyzję o przekształceniu obiektu na szpital polowy na czas pandemii COVID-19.

- Spokojnie, jeszcze kilka obiektów jest, damy radę - dopisał po chwili prezes PZPN. Decyzja o utworzeniu na Stadionie Narodowym szpitala zapadła już jakiś czas temu i ruszyły prace mające na celu zaadaptowanie obiektu do przyjęcia chorych na koronawirusa. Szpital ma rozpocząć działanie pod koniec tygodnia.

Szef polskiej piłki zdradził także, że Stadion Narodowy będzie wyłączony z organizacji wydarzeń sportowych przynajmniej do lata 2021. Później natomiast ma odbyć się remont obiektu. Tym sposobem kadra może ponownie zagrać na Narodowym dopiero w 2022 roku.

- Oprócz tego, że szpital na Stadionie Narodowym będzie co najmniej do lata (minimum), to potem trzeba będzie zrobić generalny remont. Myślę, że przed 2022 nie będzie tam dostępu dla sportu - napisał Zbigniew Boniek.

Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)Czytaj dalej


Gdzie zagra kadra poza Warszawą?

Na razie reprezentacja Polski będzie zmuszona rozgrywać mecze w roli gospodarza na innych obiektach. Dyspozycji są oczywiście m.in. stadiony w Gdańsku, Wrocławiu czy Chorzowie, gdzie już za kilkanaście dni zagramy z Holandią w Lidze Narodów. Spotkania eliminacji mistrzostw świata rozegrane zostaną od marca do listopada 2021.

Już 7 grudnia w Zurychu odbędzie się losowanie grup eliminacyjnych. Polacy najprawdopodobniej będą losowani z drugiego koszyka. Baraże do mundialu w 2022 roku, który odbędzie się w Katarze, zaplanowano na marzec 2022 roku.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  2. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  4. Warta Poznań bezlitosna dla Legii Warszawa. Wszystko przez wczorajszy mecz, "umowa została złamana"
  5. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym
  6. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News