Reprezentacja Polski
Facebook Damien Perquis
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Lipca 2020

Reprezentant Polski szczerze o problemach z alkoholem. Nikt go o to nie podejrzewał

Reprezentacja Polski w ostatnich latach wystąpiła na kilku wielkich turniejach. Nasi piłkarze radzili sobie ze zmiennym szczęściem, ale dla wielu z nich gra dla kadry na “wielkiej scenie” była furtką do kariery. Zawodnik, który jeszcze niedawno stanowił o sile obrony naszej narodowej drużyny, przyznał, że nie potrafił radzić sobie z presją i krytyką, dlatego po porażkach sięgał po alkohol. 

Reprezentacja Polski miała podbić mistrzostwa Europy 2012 organizowane w naszym kraju. Jak wiemy, z ambitnych planów kadry Franciszka Smudy nic nie wyszło, jednak po latach poznajemy wciąż nowe fakty dotyczące ówczesnej drużyny. Jeden z jej filarów zdradził w wywiadzie, że miał problemy z alkoholem.

Piękna polska siatkarka zaskoczyła wszystkich. Tak odważnego zdjęcia jeszcze nie opublikowała (FOTO)Piękna polska siatkarka zaskoczyła wszystkich. Tak odważnego zdjęcia jeszcze nie opublikowała (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dwa wypadki na lotnisku w Polsce, służby ruszyły do akcji. Wszystko działo się błyskawicznie
  2. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje


Reprezentacja Polski. Obrońca w szczerym wyznaniu o swojej karierze

Kilka lat temu, gdy za wyniki naszej reprezentacji odpowiadał Franciszek Smuda, panowała wręcz pewna moda, na przyznawanie obywatelstwa zagranicznym piłkarzom posiadającym polskie korzenie. Każd,y kto wyróżnił się w czołowych ligach Europy i zgłosił chęć występów w kadrze, dostawał wkrótce potem szansę gry z orzełkiem na piersi. Najlepszymi tego przykładami są Ludovic Obraniak, Sebastian Boenisch, Eugen Polanski i Damien Perquis.

“Farbowane lisy” jak zwykło się nazywać takich zawodników, reprezentacji nie zawojowali, ale na Euro 2012 zagrali w drużynie “Biało-Czerwonych”. Z jakim skutkiem, wszyscy doskonale pamiętamy. Po turnieju na boiskach Polski i Ukrainy wiodło im się różnie. Ostatnio decyzję o zakończeniu gry w piłkę podjął Damien Perquis, który z tej okazji w rozmowie z “L’Equipe” spojrzał wstecz na najważniejsze momenty swojej kariery.

Robert Lewandowski jednak trafi do Realu? Robert Lewandowski jednak trafi do Realu? "Królewscy" złożyli nową ofertęCzytaj dalej


Damien Perquis miał problemy z alkoholem

Zawodnik, który występował ostatnio w klubie francuskiej Ligue 2. Gazelec Ajaccio zdradził między innymi, że za najpiękniejszy moment kariery uważa spotkanie inaugurujące Euro 2012, w którym Polska zmierzy się z Grecją. Rodzina zawodnika była wówczas na stadionie i mogła oglądać go z trybun. Szczególnie dumna była babcia defensora, po której ma on Polskie korzenie. Najbardziej szokujące jest jednak wyznanie byłego reprezentanta Polski o jego sposobie na radzenie sobie z krytyką. Perquis przyznał, że w przeszłości sięgał po alkohol.

– W czasach gry w Saint-Etienne piłem alkohol po porażkach. To był mój problem. Potrzebowałem pić, żeby zapomnieć. Zmagałem się z tym, że zaraz zostanę skrytykowany, obrażany. Chciałem od tego uciec - wyznał szczerze zawodnik, który reprezentował Polskę w 14 spotkaniach międzynarodowych. 36-latek po zakończeniu kariery zamierza zająć się pracą szkoleniową. Niedługo zacznie pracę z rezerwami swojego ostatniego klubu, czyli Gazelec Ajaccio.

Źródło: "L'Equipe", sport.tvp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zabytkowe samochody pod inwestycje. Nawet nie wiesz, ile możesz na nich zarobić
  2. Hitowy tytuł Ubisoftu za darmo. Trzeba spełnić tylko jeden warunek
  3. Dzika impreza Bayernu po zdobyciu mistrzostwa. Robert Lewandowski bawił się do upadłego
  4. Nie żyje wybitna postać polskiego sportu. Był pięciokrotnym mistrzem kraju
  5. Dwa gole reprezentanta Polski w Serie A. Został bohaterem meczu, Brzęczek w końcu na niego postawi? (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News