Reprezentacja Polski
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 5 Października 2020

Zbigniew Boniek ujawnił prawdę. "Brzęczka nie będzie", wiemy kto go zastąpi

Reprezentacja Polski w najbliższym spotkaniu towarzyskim przeciwko Finlandii będzie musiała poradzić sobie bez Jerzego Brzęczka. Potwierdził to prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Szef polskiej piłki wskazał również, kto zastąpi selekcjonera naszej kadry.

Reprezentacja Polski już dziś rozpoczyna zgrupowanie przed spotkaniami z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Na treningach oraz w pierwszym meczu przeciwko Finom w kadrze zabraknie Jerzego Brzęczka, który wciąż choruje na COVID-19.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch okradziony z wielkiej nagrody? Polak pominięty, wciąż nie dostał ani złotówki, inni dostali fortunę
  2. ZUS wprowadza kluczową zmianę. Przyznawanie zasiłków, emerytur i rent zmieni się na lepsze
  3. Zbigniew Boniek przekazał dramatyczną wiadomość dla trenera reprezentacji. Ujawniono prawdę
Piotr Żyła wraz z dziewczyną pochwalili się nowym członkiem rodziny. Justyna Żyła padnie z zazdrości (FOTO)Piotr Żyła wraz z dziewczyną pochwalili się nowym członkiem rodziny. Justyna Żyła padnie z zazdrości (FOTO)Czytaj dalej

Reprezentacja Polski. Znamy zastępcę pierwszego trenera

Po raz pierwszy o tym, że trener Jerzy Brzęczek jest zarażony koronawirusem władze polskiej piłki poinformowały w sobotę 26 września. Wydawało się, że do poczatku zgrupowania jest szansa na to, że selekcjoner wyzdrowieje i jednak będzie mógł poprowadzić kadrę. Niestety, kolejne testy wykluczyły taką możliwość.

W ostatnim programie "Cafe Futbol" na antenie Polsatu Sport prezes PZPN-u zdradził, że trener Jerzy Brzęczek z pewnością nie poprowadzi polskiego drużyny przeciwko Finlandii. - Brzęczka nie będzie. Trener jest w domu. Kolejne badania wymazowe potwierdziły, że nadal jest zakażony koronawirusem - poinformował Zbigniew Boniek. Prezes poinformował także, kto będzie odpowiedzialny za zespół w tym czasie.

Anna Przybylska nie żyje od 6 lat. Jarosław Bieniuk znalazł sobie nową wybrankę? Został przyłapany u boku wielkiej pięknościAnna Przybylska nie żyje od 6 lat. Jarosław Bieniuk znalazł sobie nową wybrankę? Został przyłapany u boku wielkiej pięknościCzytaj dalej

Asystenci na pomoc selekcjonerowi

Jerzy Brzęczek ma w swoim sztabie dwóch asystentów - Radosława Gilewicza oraz Tomasza Mazurka. Jak poinformował Zbigniew Boniek, bezpośrednio zastępcą selekcjonera podczas jego nieobecności będzie drugi z nich.

Tomasz Mazurkiewicz swoją karierę trenerską rozpoczynał od polskich zespołów z niższych lig. W 2014 roku został asystentem trenera Jerzego Brzęczka prowadzącego wtedy Lechię Gdańsk. Wraz z obecnym selekcjonerem prowadził również GKS Katowice oraz Wisłę Płock, a teraz przeniósł się wraz z nim do reprezentacji Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo
  2. Klamka zapadła. Ludzie polecą na Marsa dzięki rewolucyjnej technologii. Aż ciężko uwierzyć w pomysł naukowców
  3. Robert Lewandowski usłyszał zadziwiającą wiadomość. Teraz będzie grał dużo mniej, kibice złapali się za głowy
  4. Adam Małysz zadziwił całą Polskę. Na oczach milionów pokazał nieznaną pasję, nie znaliśmy go od tej strony (WIDEO)
  5. Chelsea pozbywa się piłkarza. Wielkie wzmocnienie ekipy reprezentantów Polski, to będzie hit
  6. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News