Reprezentacja Polski
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 6 Marca 2020

Oficjalnie. Selekcjoner ogłosił kadrę na mecze reprezentacji Polski. Powołania dla piłkarzy z zagranicy

Reprezentacja Polski do lat 21 szykuje się do bardzo ważnych meczów. Drużyna już w marcu rozegra spotkanie kwalifikacyjne do Euro U-21, a także mecz sparingowy z Białorusią. Czesław Michniewicz podjął decyzję, którzy piłkarze zza granicy znajdą się w kadrze zespołu.

Reprezentacja Polski do lat 21 ma za sobą udany, zeszły rok. Polacy nie skompromitowali się na mistrzostwach Europy i byli o krok do awansu na igrzyska olimpijskie. Z drużyny Czesława Michniewicza zniknęło kilku ważnych graczy i teraz selekcjoner musi szukać nowych talentów, które mogą w przyszłości stać się czołowymi graczami dorosłej reprezentacji. Selekcjoner postanowił powołać nowych graczy na następne spotkania - jedno z nich, z Łotwą odbędzie się w ramach kwalifikacji do Euro U-21, a drugie będzie sparingiem z Białorusinami.

Wielka tragedia odebrała głos kibicom. Ośmiu piłkarzy zginęło w trakcie drogi na meczWielka tragedia odebrała głos kibicom. Ośmiu piłkarzy zginęło w trakcie drogi na meczCzytaj dalej

Reprezentacja Polski U-21. Czesław Michniewicz powołał zagranicznych piłkarzy

Selekcjoner reprezentacji Polski, który odniósł poprzednio sukces z kadrą, a także miał mieć ofertę z Dynama Moskwa, walczy o to, aby młodzieżówka pojawiła się na Euro. Jak na razie, idzie mu to dość średnio. Polacy zajmują obecnie drugie miejsce, premiowane grą w barażach i tracą cztery punkty do Rosji. Aby liczyć się w grze o awans z pierwszego miejsca, będą musieli wygrać z Łotwą, która jest najsłabszą drużyną grupy.

Bardzo ważny mecz w kontekście awansu odbędzie się 27 marca. Trzy dni później, Polacy zagrają z Białorusinami. Mimo że do meczu zostało jeszcze trochę czasu, to były trener Lecha Poznań i Zagłębia Lubin przedstawił już teraz, na jakich piłkarzy zza granicy będzie liczył.

Oficjalnie. Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Nie przestraszył się kibiców LegiiOficjalnie. Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Nie przestraszył się kibiców LegiiCzytaj dalej

Michniewicz stawia na sprawdzone nazwiska

Bramki reprezentacji Polski będzie bronił albo Marcin Bułka z Paris Saint Germain, albo golkiper angielskiego Huddersfield - Krystian Garbara. Jedynym, grającym za granicą obrońcą, któremu zaufał Michniewicz, jest Sebastian Walukiewicz, który odgrywa coraz bardziej istotną rolę w Cagliari. Szansę dostał także Mateusz Bogusz z Leeds United i Patryk Dziczek, który jest wypożyczony z Lazio Rzym do grającej w Serie B - Salernitany.

Formację ataku uzupełnia nowy nabytek Celtiku Glasgow - Patryk Klimala. Powołanie mógłby dostać także Sebastian Szymański, jednak on zostanie najprawdopodobniej powołany przez Jerzego Brzęczka do pierwszej kadry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News