Reprezentacja Polski Jastrzembski
Instagram - Dennis Jastrzembski
Autor Piotr Bernaciak - 6 Marca 2020

Piłkarz zrezygnował z Polski, by grać dla Niemiec. Teraz zmienił zdanie, kibice w furii

Reprezentacja Polski czasami korzysta z usług zawodników, którzy posiadają podwójne obywatelstwo. Jeden z nich podjął ostatnio ważną decyzję, która wyjątkowo rozwścieczyła kibiców.

Reprezentacja Polski już od wielu lat korzysta z usług zawodników, którzy posiadają dwa obywatelstwa. Jako pierwszy w kadrze takich piłkarzy wprowadzał Franciszek Smuda, a kilku takich zawodników pojechało nawet na Euro 2012. Teraz w dorosłej reprezentacji nie widujemy zbyt wielu tego typu przypadków, jednak wciąż pojawiają się one w reprezentacjach młodzieżowych.

Dobrym przykładem jest drużyna prowadzona przez Jacka Magierę, a więc reprezentacja Polski do lat 20. Nasi młodzi zawodnicy często przyjeżdżają z Niemiec, gdzie niejednokrotnie przebywają od najmłodszych lat i szkolą się w tamtejszych szkółkach. Pojawił się jednak jeden konkretny przypadek, który wyjątkowo rozzłościł kibiców z naszego kraju.

Ogromny pech Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Gigantyczna strata, fatalne wyniki w OsloOgromny pech Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Gigantyczna strata, fatalne wyniki w OsloCzytaj dalej

Reprezentacja Polski korzysta z usług zawodników z podwójnym obywatelstwem

Jeszcze kilka lat temu do naszych młodzieżowych reprezentacji powoływany był kilkunastoletni Dennis Jastrzembski, zawodnik z niemieckim obywatelstwem, który po przemyśleniach zdecydował się jednak reprezentować Niemcy. Nikt nie miał do niego pretensji w związku z taką decyzją, bowiem zawodnik tłumaczył się większym przywiązaniem do narodu naszych sąsiadów.

Teraz dowiadujemy się jednak, że po kilku świetnych występach w barwach Paderborn w Bundeslidze piłkarz został powołany do reprezentacji Polski U-20 prowadzonej przez Jacka Magierę. Takie zachowanie nie podoba się wielu kibicom. Niektórzy twierdzą, że jeżeli Jastrzembski dokonał już wyboru, nie powinien więcej zmieniać barw narodowych, a jego miejsce jest w kadrze Niemiec.

Polscy kibice zatrzymani przez policję. Otrzymali bardzo surową karęPolscy kibice zatrzymani przez policję. Otrzymali bardzo surową karęCzytaj dalej

Reprezentacja Polski może skorzystać z usług zawodnika z Bundesligi

Dennis Jastrzembski w obecnej formie z pewnością byłby sporym wzmocnieniem kadry, bowiem trudno znaleźć w niej piłkarza grającego regularnie w klubie z Bundesligi. Mimo wszystko kibice zastanawiają się, czy forma powinna być ważniejsza od przynależności narodowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News