Reprezentacja Polski
Twitter/Eleven Sports
Autor - 6 Lipca 2020

Dwa gole reprezentanta Polski w Serie A. Został bohaterem meczu, Brzęczek w końcu na niego postawi? (WIDEO)

Reprezentacja Polski Jerzego Brzęczka od kilku miesięcy ma ustalony kręgosłup, a selekcjoner konsekwentnie pomija kilku graczy, którzy zdaniem kibiców zasługują na więcej minut. Jednym z nich jest Karol Linetty. Pomocnik Sampdorii przypomniał się trenerowi kadry, strzelając dwa gole w meczu Serie A.

Ekipa Linettego walczy o pozostanie we włoskiej elicie na kolejny sezon. W niedzielę Sampdoria zrobiła duży krok w kierunku pozostania w Serie A, pokonując SPAL aż 3:0. Bohaterem ekipy z Genui był Karol Linetty, który zdobył dwie bramki. Dzięki wygranej "Sampa" oddaliła się od strefy spadkowej na 7 punktów i jest niemal pewna utrzymania.

Tragiczna informacja obiegła media. Młody gwiazdor utonął na oczach przyjaciół, miał zaledwie 24 lataTragiczna informacja obiegła media. Młody gwiazdor utonął na oczach przyjaciół, miał zaledwie 24 lataCzytaj dalej

1. Dwa wypadki na lotnisku w Polsce, służby ruszyły do akcji. Wszystko działo się błyskawicznie
  2. Tragedia, 147 osób nie żyje, w przyczynę trudno uwierzyć. Smutne wiadomości ze świata

Reprezentacja Polski. Linetty rozgrywa sezon życia

Gospodarze zdemolowali SPAL już w pierwszej połowie. Strzelanie już w 12 minucie gry rozpoczął Linetty. Pomocnik reprezentacji Polski wykorzystał błąd Francesco Vicariego, który wybił piłkę wprost pod jego nogi. Wychowanek Lecha Poznań nie zastanawiał się długo i kropnął na bramkę Karlo Leticy. Chorwacki golkiper nie miał szans przy silnym i precyzyjnym uderzeniu z dystansu.

Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Manolo Gabbiadini. W doliczonym czasie pierwszej połowy SPAL dobił Linetty. Polak zakończył skutecznym strzałem szybki kontratak Sampdorii. Linettemu nieudanym przechwytem "pomógł" Simone Missiroli.

Reprezentant Polski szczerze o problemach z alkoholem. Nikt go o to nie podejrzewałReprezentant Polski szczerze o problemach z alkoholem. Nikt go o to nie podejrzewałCzytaj dalej

Karol Linetty rozgrywa najlepszy sezon, odkąd trafił do Sampdorii. Polski pomocnik wystąpił już w 21 meczach zespołu i strzelił 4 gole. Pod względem liczby bramek to dla niego rekordowe osiągnięcie. 25-latek cieszy się zaufaniem trenera Claudio Ranieriego, który konsekwentnie wystawia go w podstawowej jedenastce swojego zespołu.

Podobnego uznania dla klasy Linettego nie ma Jerzy Brzęczek, który pomija go przy ustalaniu składu reprezentacji Polski. Pomocnik Sampdorii po raz ostatni w biało-czerwonych barwach wystąpił w meczu Ligi Narodów z Włochami w połowie października 2018 roku, czyli prawie dwa lata temu.

6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół