Dawid Janczyk
Wikipedia/Мельников Александр
Autor - 6 Grudnia 2019

Były reprezentant Polski wraca do gry. Spróbuje swoich sił w okręgówce

Reprezentacja Polski swego czasu miała z niego pociechę, ale niestety tylko przez chwilę. Zawodnik, który miał zrobić wielką karierę, teraz grać będzie w okręgówce. Czy tym razem mu się uda?

Reprezentacja Polski za trochę ponad pół roku wystąpi na Euro 2020. W kadrze biało-czerwonych na ten turniej prawdopodobnie będzie 35-letni wtedy Łukasz Fabiański oraz liczący sobie 32 lata Artur Jędrzejczyk i Kamil Grosicki. Gdyby inaczej potoczyła się kariera pewnego reprezentanta Polski, z pewnością byłby poważnie rozważany podczas powołań na ten turniej. Musi się jednak pogodzić z grą w okręgówce.

Nie żyje trener polskich narciarzy. Zginął w tragicznym wypadku, o którym mówi cała PolskaNie żyje trener polskich narciarzy. Zginął w tragicznym wypadku, o którym mówi cała PolskaCzytaj dalej

Reprezentacja Polski swego czasu miała z niego wielką pociechę

Tym zawodnikiem jest Dawid Janczyk, który po raz kolejny będzie próbował swoich sił w niższych ligach. Teraz ma być testowany przez sztab szkoleniowy Flisaka Złotoria. Klub ten został poznany przez szerszą publiczność właściwie dopiero teraz. Zespół grający w kujawsko-pomorskiej klasie okręgowej poinformował na Facebooku o tym, że w ich drużynie na testach stawi się 5-krotny reprezentant Polski. Mają się one odbyć w czwartek 12 grudnia.

Janczyk był w przeszłości wielką nadzieją polskiej piłki. Po świetnych mistrzostwach świata U-20 trafił do CSKA Moskwa. Tam rozegrał tylko czternaście spotkań i co chwilę był wypożyczany. Reprezentacja Polski miała mieć z niego wielką pociechę. Reszta to już niestety historia. Bardzo przykra.

Reprezentacja Polski to już za wysokie progi, ale czemu nie ekstraklasa?

Pomocną dłoń Janczykowi wyciąga kolejny klub, ale mało kto wierzy już w to, że zawodnik wykorzysta szansę. Można powiedzieć, że w 2011 roku zakończył swoją profesjonalną karierę. Od tego czasu błąka się po kolejnych klubach, jednak nie wyciąga wniosków ze swoich nieudanych przygód i szybko rezygnuje z gry w piłkę. Tak było z Piastem Gliwice, Sandecją Nowy Sącz, KTS Weszło, Odrą Wodzisław Śląski a także FC Blaubeuren. Ten ostatni klub grał w dziewiątej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Polak wytrzymał tam zaledwie dwa miesiące i po kilku spotkaniach rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Janczyk nadal pamięta, jak się gra w piłkę. Przy odpowiedniej motywacji i sumiennych treningach byłby gwiazdą okręgówki i stać by go było na grę zdecydowanie wyżej, może nawet w ekstraklasie. Najważniejsze jest jednak pytanie, czy Janczykowi najzwyczajniej w świecie będzie się chciało.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polscy kibice zatrzymani przez rosyjskie służby. Zostali wydaleni z kraju
  2. Gwiazdor skoków narciarskich łamie przepisy, by wygrywać? Ekspert nie ma wątpliwości
  3. Gwiazdor skoków narciarskich łamie przepisy, by wygrywać? Ekspert nie ma wątpliwości
  4. Murawa na Stadionie Narodowym będzie wymieniana. W sprawie podjęto decyzję na najwyższym szczeblu


Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News