reprezentacja Polski
youtube.com/TVP Sport
Autor Mateusz Wysokiński - 7 Stycznia 2021

Reprezentant Polski zmieni klub w styczniu? Miał być gwiazdą, jest rozczarowanie, "zrobię wszystko, żeby pojechać na Euro"

Reprezentacja Polski będzie miała bardzo pracowite miesiące w 2021 roku. Nie dość, że kadra jedzie na mistrzostwa Europy, to jeszcze będzie starała się walczyć o kwalifikację do mistrzostw świata w Katarze. Jeden z graczy, której do tej pory mógł liczyć na powołania od Jerzego Brzęczka, ma za sobą dość ciężki czas - zawodzi w klubie, w którym miał zostać gwiazdą i obawia się, że jego postawa może nie przekonywać selekcjonera, który może zrezygnować z jego usług. Polak zapowiada walkę o wyjazd, a co za tym idzie, przewiduje możliwość zmiany barw klubowych.

  • Reprezentacja Polski będzie miała bardzo pracowity okres wiosną i latem 2021 roku
  • Kadra pojedzie na Euro, a także będzie się mierzyć w eliminacjach do mistrzostw świata
  • Jeden z kadrowiczów boi się, że jego słaba postawa w klubie zabierze mu miejsce w kadrze
  • Polak zapowiada, że zrobi wszystko, aby wziąć udział w Euro i bierze pod uwagę zmianę barw klubowych

Reprezentacja Polski już niebawem znów będzie budzić wielkie emocje wśród kibiców w całym kraju. Na wiosnę, kadrowicze Jerzego Brzęczka, zmierzą się w pierwszych meczach eliminacji do mistrzostw świata, by później stawić się na turnieju o europejski czempionat. Jednym z piłkarzy, który boi się o swoje miejsce w składzie, jest pomocnik hiszpańskiego Eibar - Damian Kądzior. Polak, który miał być gwiazdą baskijskiej ekipy zawodzi i obawia się, że jego słabsza dyspozycja pozbawi go miejsca w kadrze. Zapowiada, że jest w stanie zrobić wszystko dla reprezentacji Polski, a nawet zmienić barwy klubowe.

Reprezentacja Polski. Etatowy kadrowicz boi się braku powołania na Euro

Damian Kądzior, nad którym jeszcze rok temu rozpływali się eksperci i specjaliści piłkarscy w całej Polsce, zupełnie nie poczuł klimatu hiszpańskiej piłki. O ile Polak dominował w barwach Dinama Zagrzeb i był jedną z największych gwiazd chorwackiej ekipy, o tyle po transferze do klubu LaLiga nie jest w stanie nawiązać do swoich najlepszych momentów. W lidze wystąpił tylko 6 razy i coraz bardziej czuje, że jego przygoda z Hiszpanią nie należy do udanych.

Kamil Stoch upomina Graneruda po Turnieju Czterech Skoczni. Wymowny komentarz polskiego mistrza, Kamil Stoch upomina Graneruda po Turnieju Czterech Skoczni. Wymowny komentarz polskiego mistrza, "niech się uczy"Czytaj dalej

- Nie ma co się oszukiwać: chciałbym grać znacznie więcej. Miłe uczucie i wyróżnienie być w tym momencie jedynym Polakiem w lidze hiszpańskiej. Tym bardziej, że trafiłem do Primera Division mając 28 lat. Natomiast obserwując całą przygodę z Eibarem na pewno nie jestem do końca z niej zadowolony - oznajmił Damian Kądzior w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Piłkarz zaznacza, że coraz bardziej czuje, że jego notowania w reprezentacji Polski mogą zmaleć. Jak na razie piłkarz jest tylko rezerwowym drużyny Jerzego Brzęczka, ale niewykluczone, że zamiast jego w drużynie pojawią się zupełnie inne nazwiska, jak chociażby Przemysława Płachety z Norwich City, czy Kamila Jóźwiaka z Derby Country, który zanotował bardzo dobre wejście w barwy narodowe, a nawet popisał się bramką w meczu z reprezentacją Holandii.

- Jeśli jednak sytuacja z moją grą w klubie będzie wyglądać, jak do tej pory, to moje notowania na pewno moje zmaleją, bym mógł skutecznie rywalizować o wyjazd na EURO - przyznaje były skrzydłowy Górnika Zabrze na łamach Przeglądu Sportowego.

Kądzior zmieni klub jeszcze w styczniu? To może być ostatni gwizdek na transfer

Z racji tego, że notowania Kądziora w Hiszpanii są słabe, a on sam zdaje się być rozczarowany swoją postawą w LaLidze, niewykluczone, że będzie już teraz szukał klubu. Na razie sam piłkarz nie zdradza potencjalnego kierunku transferu, tylko mówi o tym, że musi zrobić wszystko, aby pojechać na Euro, nawet jeśli będzie się to wiązało ze zmianą barw klubowych.

- Fajnie byłoby spełnić kolejne marzenie i znaleźć się z reprezentacją na EURO. Z tyłu głowy mam pragnienie, by EURO mi nie umknęło, granie dla Polski to największa duma. (...) Na ten moment ciężko mi powiedzieć, co będzie, ale mam w głowie ogromną chęć zrobienia wszystkiego, by pojechać na EURO. - zakończył.

Jak na razie, Damian Kądzior w barwach reprezentacji narodowej rozegrał 6 spotkań i raz wpisał się na listę strzelców. Ostatnim występem w barwach narodowych byłego skrzydłowego Dinama Zagrzeb było jesienne spotkanie z Bośnią i Hercegowiną, wygranym przez Polaków 3:0.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News