Reprezentacja Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Maja 2020

Polski skoczek zapowiada zmianę dyscypliny. Kibiców czekają wielkie zmiany

Reprezentacja Polski kombinatorów norweskich straciła jednego z zawodników. Młody sportowiec postanowił się przekwalifikować i skupić jedynie na skokach narciarskich. Udowadniał w przeszłości, że drzemie w nim wielki potencjał, jednak dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej Adam Małysz przestrzega przed pochopnym optymizmem. 

Reprezentacja Polski w kombinacji norweskiej liczyła, że 20-letni Piotr Kudzia będzie jej przyszłością. Młody zawodnik postanowił jednak zrezygnować ze startów w tej dyscyplinie i skupić się na rywalizacji wyłącznie w skokach. Decyzja wywołała poruszenie w środowisku sportów zimowych.

Anna Lewandowska pokazała Laurę po raz pierwszy. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, wzruszająceAnna Lewandowska pokazała Laurę po raz pierwszy. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, wzruszająceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Reprezentacja Polski. Utalentowany zawodnik zmienia dyscyplinę

Piotr Kudzia znalazł się w kadrze młodzieżowych kombinatorów norweskich ogłoszonej przez Polski Związek Narciarski. Młody zawodnik szybko jednak poinformował, że zdecydował się skupić jedynie na skokach narciarskich i rezygnuje ze startów w dwuboju. 20-letni Kudzia kilka lat temu pokazał, że ma talent do skoków. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uzyskał na Wielkiej Krokwi w Zakopanem niesamowitą odległość 143,5 metra. Zawodnik decyzję o zmianie dyscypliny wyjaśnił w rozmowie z Onet Sport.

- Nie raz pokazywałem, że mam duży potencjał. Zresztą na skoki nie poświęcałem całej swojej energii, bo musiałem trenować jeszcze biegi narciarskie, a jednak na równi rywalizowałem ze swoimi rówieśnikami na skoczni. Widzę zatem duże szanse w skokach. Jestem świadom tego, że ten pierwszy rok będzie takim przejściowym. Doskonale wiem, że w tydzień nie zacznę skakać jak zawodnicy, którzy od lat zajmują się tylko skokami. Trzeba dokonać wielu zmian. Wiem, że to będzie długa droga, ale jestem wytrwały i będę do tego dążył. Chcę jeszcze kiedyś namieszać w skokach. - tłumaczy.

Mariusz Pudzianowski przekazał Polakom smutne informacje. Nie żyje wielki Polak, ogromna strataMariusz Pudzianowski przekazał Polakom smutne informacje. Nie żyje wielki Polak, ogromna strataCzytaj dalej


20-letni Piotr Kudzia zdecydował się zostać skoczkiem narciarskim

Decyzją zaskoczony był Adam Małysz, wybitny skoczek pełniący obecnie w PZN funkcję dyrektora. Przestrzega przed hurraoptymizmem, ale jednocześnie podkreśla, że młodemu reprezentantowi Polski wciąż potrzebne jest wsparcie.

- Trudno powiedzieć, jakie są w tej chwili szanse Piotrka w skokach. Na pewno jest duży przeskok, jeżeli chodzi o kombinację i skoki. To na pewno jest utalentowany chłopak i szkoda, że zrezygnował z uprawiania dwuboju, bo był naszą przyszłością. Musimy jednak uszanować jego decyzję i wspierać go w dalszej drodze. Na pewno jednak będzie musiał zaczynać w skokach od zera, bo w tym momencie nie ma mowy o tym, by znalazł się w kadrze w tej dyscyplinie sportu. Będzie musiał zatem trenować w klubie. Oczywiście, jeśli osiągnie odpowiedni poziom, to na pewno otrzyma szansę na występy na arenie międzynarodowej. Jest jeszcze młodym zawodnikiem, więc wciąż jest szansa na to, że może jeszcze coś w skokach osiągnąć. Wszystko w jego rękach i nogach. Na pewno jest bardzo zmotywowany i zawzięty. Życzę mu wszystkiego najlepszego. - powiedział najlepszy skoczek w historii Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News