selekcjonerzy
Autor Piotr Bernaciak - 7 Września 2019

Najgorsi selekcjonerzy w historii PZPN? Kibice nie mają żadnych wątpliwości

Reprezentacja Polski rozegrała wczoraj bardzo słabe spotkanie przeciwko Słowenii, w którym przegrała z rywalami 0:2. Na Jerzego Brzęczka spadła fala krytyki. Kibice zaczęli oceniać pracę naszego selekcjonera.

Reprezentacja Polski zdaniem kibiców jest obecnie zupełnie bez formy. Wielu Polaków twierdzi, że jest to wina Jerzego Brzęczka, który nie pokazał, że potrafi odpowiednio poprowadzić reprezentację i sprawić, by ta przeszła zmiany na lepsze. Na ten moment trzeba podnieść się i walczyć o kolejne punkty w eliminacjach, lecz kibice zaczęli komentować pracę selekcjonera.

Jeden z serwisów przeprowadził sondaż, który miał wyłonić najgorszego selekcjonera w historii PZPN. Co ciekawe, prowadzą w nim trenerzy, którzy pracowali w związku w ostatnich latach. Część z nich jest dziś uważana za legendarnych trenerów klubowych, jednak z pewnego powodu nie poszło im podczas przygody z drużyną narodową. Kibice są zgodni w tej kwestii.

Kompromitujące słowa Brzęczka po meczu. Kompromitujące słowa Brzęczka po meczu. "Dzisiaj dobrze rozpoczęliśmy"Czytaj dalej

Trzecie miejsce w ankiecie zajął Franciszek Smuda, który kompromitował się podczas przygotowań do Euro 2012, powołując naturalizowanych zawodników, którzy niejednokrotnie nie potrafili nawet mówić po polsku, a na samej imprezie nasza drużyna osiągnęła bardzo rozczarowujący wynik. Z tego powodu kibice nie wspominają dobrze kadencji byłego trenera Widzewa Łódź.

Drugie miejsce zajął właśnie Jerzy Brzęczek, czyli obecny trener. Kibice zarzucają mu, że nie potrafi skutecznie zarządzać grupą ludzi, która mu podlega, a przecież należą do niej napastnicy klasy światowej, świetni bramkarze i naprawdę przyzwoici pomocnicy. Wiele osób uważa, że z taką kadrą Brzęczek powinien po prostu osiągać sukces za sukcesem, a tak się nie dzieje.

Bezapelacyjne pierwsze miejsce utrzymuje jednak... Zbigniew Boniek. Obecny prezes PZPN prowadził kadrę na początku XXI wieku w eliminacjach do Euro 2004 i zaliczył wówczas kilka kompromitacji, między innymi domową porażkę z Łotwą, która była wówczas drużyną niemalże amatorską.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News