Reprezentacja Polski
youtube.com/laczynaspilka
Autor Mateusz Wysokiński - 7 Października 2020

Reprezentacja Polski - oceny po meczu z Finlandią. Świetny mecz Polaków, jeden wielki zwycięzca

Reprezentacja Polski wygrała sparing z Finami. Mecz, który traktowany jest jako sprawdzian przed Euro 2020 dostarczył wielkich emocji kibicom kadry i był momentem, w którym Jerzy Brzęczek mógł przetestować nowych zawodników. Doczekaliśmy się trzech debiutów, ale jeden piłkarz pokazał się z tak dobrej strony, że przyćmił on grę nowych graczy.

Reprezentacja Polski wygrała sparing z reprezentacją Finlandii, nie pozostawiając nawet cienia wątpliwości, kto był lepszą drużyną. Postanowiliśmy wziąć pod lupę grę kadrowiczów Jerzego Brzęczka i wystawić im oceny po spotkaniu. Trzeba przyznać, że wielu piłkarzy pokazało się z wybitnej strony, a debiutanci pokazali, że mogą być ciekawą opcją przy powołaniach na europejski czempionat. Jednak to nie oni, a doświadczony gracz pokazał się z najlepszej strony.

Polacy przynieśli nam dumę. Kadra całkowicie rozbiła rywali, co za pokaz dominacji, Grosicki bohateremPolacy przynieśli nam dumę. Kadra całkowicie rozbiła rywali, co za pokaz dominacji, Grosicki bohateremCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Z ostatniej chwili. Legenda piłki nożnej walczy o życie w szpitalu, świat futbolu wstrzymał oddech
  2. Chodził po Wadowicach przebrany za Jana Pawła II. Ludzie klękali i modlili się
  3. Śmiertelna choroba Tomasza Smokowskiego. Widzowie nie mieli pojęcia, komentator właśnie się przyznał

Reprezentacji Polski - oceny po meczu z Finlandią. Świetna gra drużyny Jerzego Brzęczka

Bartłomiej Drągowski - 7 - Bramkarz Fiorentiny zadebiutował dzisiaj w barwach narodowych i zachował wielki spokój. W pierwszej połowie co prawda nie miał jak się wykazać, ale w drugiej udowodnił swoją piłkarską klasę i jakość. Przy bramce Finów nie miał żadnych szans.

Bartosz Bereszyński - 6 - przez dłuższą część meczu niewidoczny, aczkolwiek Finowie nie sprawiali mu większych problemów. Kolejny, solidny występ w barwach narodowych.

Sebastian Walukiewicz - 8 - filar reprezentacji Polski w trakcie pierwszej połowy. Mimo młodego wieku pokazał, że potrafi grać na wysokim poziomie. Przez cały czas swojej gry, a więc 45. minut pokazywał, że Jerzy Brzęczek będzie miał bardzo wiele argumentów, aby powołać go na Euro 2020. Świetna gra piłkarza Cagliari.

Jan Bednarek - 6 - gracz Southampton nie pokazał się ze złej strony, ale nie stanowił tak pewnego punktu kadry, jak Sebastian Walukiewicz. Nie zawinił jednak niczym.

Michał Karbownik - 7 - gracz Legii Warszawa co prawda wchodzi dopiero do reprezentacji Polski, ale w meczu z Finami pokazał, że może być ciekawą opcją w reprezentacji Polski. Dobry mecz nowego gracza Brighton, który zaliczył asystę przy bramce Arkadiusza Milika.

Damian Kądzior - 8- piłkarz Eibar w końcu doczekał się placu gry i wykorzystał swoją szansę. Duży udział przy bramce numer jeden, a także asysta przy trafieniu Krzysztofa Piątka.

Jakub Moder - 7 - zawodnik pokazał się z dobrej strony w trakcie meczu i udowodnił, że nie bez kozery jest jednym z największych talentów polskiej piłki. Kolejny dobry mecz pomocnika Lecha Poznań.

Karol Linetty - 6 - gracz Torino w końcu przekonał do siebie Jerzego Brzęczka i dostał szansę od początku meczu. Błysnął dwoma strzałami i nie popełniał większych błędów na swojej pozycji. Może być ciekawym wzmocnieniem kadry na Euro 2020.

Kamil Grosicki - 10 - definitywnie najlepszy gracz polskiej reprezentacji. Mimo że nie dostaje on szans w Premier League, to w kadrze prezentuje się bajecznie. Trzy bramki i zapoczątkowanie akcji przy bramce Krzysztofa Piątka nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Były piłkarz Jagielloni był prawdziwym liderem kadry i całkowicie zasłużył na opaskę kapitańską w trakcie tego spotkania.

Krzysztof Piątek - 6 - piłkarz Herthy co prawda zdobył bramkę, ale nie był motorem napędowym kadry reprezentacji Polski. Od piłkarza tej klasy należy wymagać więcej.

Arkadiusz Milik - 6 - napastnik Napoli przeżywa głęboki kryzys, jednak przełamał się w meczu z Finami. Wykorzystał asystę Michała Karbownika i wykorzystał swoją sytuację. Przez większość meczu jednak niewidoczny.

Paweł Bochniewicz - 5 - nie był tak dobry jak Walukiewicz, ale miał też więcej pracy z Finami, niż obrońca Cagliari. W jego grze widać było zdenerwowanie i ma on na sumieniu straconą bramkę.

Rafał Pietrzak - 5 - obrońca Lechii był zupełnie niewidoczny w trakcie meczu. O ile jego powołanie było całkowitym zaskoczeniem, o tyle - naszym zdaniem - nie prezentuje on tak wysokiego poziomu, żeby grać w reprezentacji Polski.

Alan Czerwiński - 5 - kolejny z debiutantów. Obrońca Lecha Poznań pokazuje się z niezłej strony w Ekstraklasie, ale na poważną grę w reprezentacji Polski jeszcze trochę za wcześnie.

Grzegorz Krychowiak - 4 - pasywny przy straconej bramce. Krychowiak pokazał, że potrafi o wiele więcej w drużynie narodowej. Jest on współodpowiedzialny za bramkę Finów.

Mateusz Klich i Kamil Jóźwiak - grali za krótko, by podlegać ocenie

Jerzy Brzęczek - 7 - trafił ze składem, a jego drużyna dominowała w pierwszej połowie. Co prawda było to jednak tylko spotkanie towarzyskie, a Finowie nie wystawili największych gwiazd, jednak nie można zarzucić selekcjonerowi złych wyborów przy doborze drużyny na ten mecz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo
  2. Znamy prognozę na nadchodzącą zimę. Gigantyczny wpływ globalnego ocieplenia, wszystko już jasne
  3. Wielkie wzmocnienie rywali grupowych Lecha. Były gwiazdor Arsenalu blisko legendarnego klubu
  4. Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Finlandią. Wielkie niespodzianki Jerzego Brzęczka
  5. Robert Lewandowski ma dość, natychmiast idzie do sądu. W tle gigantyczna afera i potężne pieniądze
  6. Po latach próbował odnaleźć swojego biologicznego ojca. Kiedy odkrył prawdę o rodzinie, nie mógł ukryć wzruszenia

SURÓWKA Z OGÓRKÓW, KTÓRA STRĄCI Z PODIUM MIZERIĘ<

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News