Reprezentacja Polski skoki
screen - transmisja tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 8 Stycznia 2021

Były trener polskich skoczków krytykuje Michala Doleżala. Padły mocne słowa, "to nie jest wybitny szkoleniowiec"

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich w tym sezonie ponownie jest jedną z najsilniejszych kadr w Pucharze Świata. Pod wodzą Michala Doleżala Biao-Czerwoni zdobyli medal mistrzostw świata w lotach, a Kamil Stoch triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Zdaniem Pavla Mikeski, byłego trenera polskich skoczków, do takich sukcesów nie doprowadził tylko czeski szkoleniowiec, którego nie uważa za wybitnego trenera.

  • Reprezentacja Polski w skokach narciarskich w czołówce najlepszych drużyn Pucharu Świata
  • Były trener polskiej kadry, Pavel Mikeska nie uważa, że obecny szkoleniowiec Michal Doleżal jest tak dobrym trenerem, na jakie wskazują wyniki Biało-Czerwonych
  • Zdaniem byłego trenera Adama Małysza niemożliwe jest, aby Doleżal takie same sukcesy odnosił z czeskimi skoczkami

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich kolejny sezon z rzędu należy do czołówki Pucharu świata. W środę Biało-Czerwoni świętowali kolejny wielki sukces. Kamil Stoch po raz trzeci w karierze wygrał Turniej Czterech Skoczni.

Do tego w grudniu Polacy sięgnęli po brązowy medal mistrzostw świata w lotach. Biało-Czerwoni zajmują także czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. To bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Oberstdorfie.

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich odniosła kolejny sukces pod wodzą trenera Michala Doleżala

Wielkie udział w tych sukcesach reprezentantów Polski ma Michal Doleżal. Czeski trener przejął polską kadrę wiosną 2019 roku. Na temat jego kariery szkoleniowej wypowiedział się były trener polskiej kadry i rodak Doleżala, Pavel Mikeska, który pracował z naszymi zawodnikami w latach 1994-1999.

- To nie jest wybitny trener, ale dobrze rozumie technologię, na własną rękę robił dobre kombinezony, przyjechał do Polski i wpadł do systemu, który już wtedy u was funkcjonował. Ale ile czasu spędzał w Polsce Horngacher? Mało. A Doleżal może kierować tym osobiście, nie ma problemu, że wyjeżdża. Jest mu łatwiej niż Austriakowi, który mieszkał w Hinterzarten - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Przed chwilą PZPN przekazał Polakom druzgocącą informację. Zmarł kultowy polski trener, był znany wielu kibicomPrzed chwilą PZPN przekazał Polakom druzgocącą informację. Zmarł kultowy polski trener, był znany wielu kibicomCzytaj dalej

Były trener polskiej kadry kilkukrotnie zaznaczył, że Doleżal osiąga tak dobre wyniki, ponieważ w Polsce jest bardzo mocno rozbudowana infrastruktura. Gdyby objął reprezentację Czech, to takich wyników by nie osiągał, a wszystko przez brak funduszy w czeskich skokach narciarskich.

- Tyle że nie ma wielkiej różnicy, że to Doleżal prowadzi Polaków, bo gdyby był u nas, niczego by nie zrobił. Nie ma infrastruktury, nie ma skoczni, nie ma bazy trenerów - stwierdził były trener Adama Małysza w polskiej kadrze.

- Wy macie wszystko. Psychologów, fizjologów, dobry sprzęt, skocznie, dużo chętnych dzieci, zawodników, trenerów i wszystkim się płaci. A u nas czego nie pokryje Dukla, wojskowy klub sportowy, to nie będzie na to pieniędzy. Związek na to nie ma, zostały długi po poprzednim kierownictwie - dodał Mikeska.

Kontrowersyjne słowa byłego trenera reprezentacji Polski o obecnym szkoleniowcu

Były szkoleniowiec reprezentacji Polski podkreślił, że pracował z Doleżalem w czeskiej kadrze B. Mikeska wyjawił, że Czesi chcieli zatrudnić w kadrze A obecnego trenera Biało-Czerwonych.

- Oczywiście, że chcieli w Czechach, ale dostał ofertę pracy w Polsce. Miał się zajmować szyciem kombinezonów, wiązaniami, sprawami związanymi ze sprzętem. Był przy Stefanie Horngacherze, funkcjonował już jakiś system i kiedy Austriak odszedł, pojawiło się pytanie, kto miałby go zastąpić. Najbliżej był właśnie Doleżal - podkreślił Mikeska.

Najbliższe zawody z udziałem reprezentacji Polski pod dowództwem Michala Doleżala odbędą się w niemieckim Titisee-Neustadt. Za tydzień skoczkowie Pucharu Świata zawitają do Zakopanego.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News