Reprezentacja Polski eliminacje mistrzostw świata
screen - youtube.com/Łączy nas piłka TV
Autor Łukasz Kowalski - 8 Stycznia 2021

Wiadomo, gdzie reprezentacja Polski zagra pierwszy mecz eliminacji mundialu. Powrót po dziewięciu latach, kultowy obiekt

Reprezentacja Polski w marcu rozpocznie walkę o grę na mistrzostwach świata w katarze, które odbędą się w listopadzie przyszłego roku. Sekretarz Generalny PZPN, Maciej Sawicki, zdradził, gdzie Polacy zagrają pierwszy domowy mecz eliminacji. Biało-Czerwoni marcowy mecz z Andorą rozegrają na stadionie Legii w Warszawie. To powrót kadry na Łazienkowską po dziewięciu latach przerwy.

  • Reprezentacja Polski w marcu rozpocznie eliminacje mistrzostw świata
  • Wiosną Polacy zagrają tylko jedno domowe spotkanie z Andorą, poza tym czekają ich wyjazdy na Węgry i do Anglii
  • Polacy po dziewięciu latach przerwy wrócą na stadion Legii Warszawa. Informację potwierdził na Twitterze sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki
  • Spotkanie z Andorą zaplanowano na 28 marca

Reprezentacja Polski w marcu rozpocznie walkę o miejsce na katarskim mundialu, który rozpocznie się w listopadzie przyszłego roku. Biało-Czerwoni już w grudniu poznali rywali i terminarz zmagań w eliminacjach, teraz przyszedł czas na lokalizację.

Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka trafili do grupy eliminacyjnej z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino. Pierwszy mecz Biało-Czerwoni zagrają 25 marca na wyjeździe z Madziarami, trzy dni później u siebie z Andorą, a marcowe zgrupowanie zakończą wyjazdem na Wembley na mecz z Anglikami.

Reprezentacja Polski poznała lokalizację marcowego meczu z Andorą

Wiadomo, że w marcowym meczu z Andorą Polacy nie będą mogli zagrać na Stadionie Narodowym, na którym zazwyczaj reprezentacja rozgrywa mecze eliminacyjne. Obecnie obiekt pełni funkcję szpitala polowego i nie wiadomo kiedy wróci do organizacji imprez sportowych.

Przez to stało się jasne, że marcowe spotkanie z Andorą będzie musiało się odbyć na innym stadionie. Jeszcze w grudniu rozważano możliwość gry na jednym z pozostałych wielkich polskich stadionów. W grze były obiekty: w Poznaniu, Gdański, Chorzowie i we Wrocławiu.

Przed chwilą PZPN przekazał Polakom druzgocącą informację. Zmarł kultowy polski trener, był znany wielu kibicomPrzed chwilą PZPN przekazał Polakom druzgocącą informację. Zmarł kultowy polski trener, był znany wielu kibicomCzytaj dalej

W piątek stało się jasne, że reprezentacja Polski na razie nie wyprowadza się z Warszawy. Sekretarz Generalny PZPN, Maciej Sawicki za pomocą Twittera poinformował, że mecz z Andorą zostanie rozegrany na stadionie Legii.

- Mecz Polska - Andora ( 28 marca 2021 ) w ramach eliminacji Mistrzostw Świata w Katarze odbędzie się na stadionie Legii w Warszawie - napisał krótko Sawicki. Na razie nie wiadomo czy mecz odbędzie się z udziałem publiczności.

Po dziewięciu latach kadra wraca na Legię

Reprezentacja Polski na stadion Wojskowych wróci po ośmiu latach przerwy. Po raz ostatni Biało-Czerwoni wystąpili na tym obiekcie tuż przed Euro 2012. Wtedy gładko 4:0 rozprawili się z... Andorą.

Żaden stadion w Polsce nie gościł reprezentacji Polski częściej niż stadion Legii Warszawa. Biało Czerwoni przy Łazienkowskiej zagrali 72 spotkania, z czego wygrali 39. 12 zremisowali i 21 przegrali.

Kibice reprezentacji Polski już wcześniej dowiedzieli się, gdzie rozegrany zostanie ostatni sparing Polaków przed wylotem na Euro 2020. Towarzyskie spotkanie z Islandią zostanie rozegrane 8 czerwca na stadionie w Poznaniu.

Kilka dni po tym spotkaniu kadra trenera Brzęczka rozpocznie walkę na mistrzostwach Europy. Polacy trafili do grupy E ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Polacy będą chcieli powtórzyć sukces, jakim był ćwierćfinał na Euro 2016. Z grupy wyjdą dwie najlepsze drużyny i cztery zespoły z trzeciego miejsca.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News