reprezentacja Polski mundial
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 8 Grudnia 2020

UEFA podała wiadomość, na którą czekali wszyscy kibice. Wiemy już, kiedy zagramy z Anglią, dobre wiadomości dla Polaków

Reprezentacja Polski w poniedziałek poznała rywali, a we wtorek terminarz eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Polacy trafili do grupy I razem z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marnio. Walka o miejsce na katarskim turnieju rozpocznie się już w marcu. Na samym początku rywalizacji Polaków czekają dwa bardzo trudne wyjazdy z bezpośrednimi rywalami do awanu. Biało-Czerwoni na start eliminacji zagrają z Węgrami, a kilka dni później z Anglikami.

  • Reprezentacja Polski poznała terminarz eliminacji do katarskiego mundialu.
  • Na starcie eliminacji Biało-Czerwoni zagrają wyjazdowe spotkanie z Węgrami.
  • W marcu podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają także z Anglikami.
  • Eliminacje Polacy zakończą 15 listopada.

Reprezentacja Polski w poniedziałek i wtorek poznała wszystkie szczegóły gier eliminacyjnych do mistrzostw świata w Katarze. W poniedziałek w Zurychu rozlosowano grupy eliminacyjne, a we wtorek poznaliśmy terminarz gier.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Właśnie dotarły do nas smutne wiadomości. Nie żyje lokalna ikona sportu, kibice w żałobieWłaśnie dotarły do nas smutne wiadomości. Nie żyje lokalna ikona sportu, kibice w żałobieCzytaj dalej

Reprezentacja Polski poznała terminarz eliminacji do mundialu

W poniedziałek w Zurychu los przydzielił Polaków do Grupy I razem z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino. We wtorek kibice poznali terminarz gier eliminacyjnych. Polaków na starcie czeka bardzo ciężka przeprawa.

Zobacz także: WHO wydało obostrzenie na Boże Narodzenie

Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, za pomocą Twittera przekazał terminarz Polaków w eliminacjach do katarskiego mundialu. Polacy swoją walkę o miejsce na mistrzostwach świata rozpoczną 25 marca od wyjazdowego spotkania z Węgrami.

Na marcowym zgrupowaniu Polacy zagrają jeszcze domowe spotkanie z Andorą i wyjazdowe z Anglikami. Tym samym spełniło się życzenie Zbigniewa Bońka, który zaraz po losowaniu grup mówił, że chciałby w marcu zagrać właśnie z Anglią.

Zobacz także:500+ na jedzenie dla Polaków. Nie zamiast świadczenia, a dodatkowo

- Myślę, że najkorzystniej byłoby zacząć te eliminacje od wyjazdu do San Marino, przyjąć u siebie Węgrów i pojechać do Anglii - stwierdził Boniek w rozmowie ze Sport.pl. Marzenie Bońka ziściło się niemal w stu procentach.

Zapadła pilna decyzja w sprawie kontuzji Roberta Lewandowskiego. Czeka go przerwa w grzeZapadła pilna decyzja w sprawie kontuzji Roberta Lewandowskiego. Czeka go przerwa w grzeCzytaj dalej

Ciężka przeprawa Polaków na początek eliminacji

Jednak o spełnienie drugiego będzie już trudniej. - Na wiosnę powinniśmy zrobić sześć punktów w trzech meczach. Jak zrobimy więcej, to będzie lepiej. Będziemy walczyć o druga lokatę i po cichu myśleć o niespodziance, choć to nie będzie łatwe, ale walczyć trzeba - przyznał prezes PZPN-u.

Węgrzy obok Anglików będą najgroźniejszymi rywalami Polski w walce o awans na mistrzostwa świata. W ostatnich latach piłka węgierska zrobiła bardzo duży postęp. Awansowała drugi raz z rzędu na mistrzostwa Europy, a do tego wywalczyli awans do dywizji A Ligi Narodów.

W czerwcu Polaków czekają mistrzostwa Europy i kolejne mecze eliminacyjne Biało-Czerwoni zagrają dopiero we wrześniu. Na początku wrześniowego zgrupowania Polacy zagrają u siebie z Albanią, później na wyjeździe z San Marino. Na koniec, 8 września zagrają rewanż u siebie z Anglikami.

W październiku Polacy zagrają tylko dwa spotkania eliminacyjne. Najpierw 9 października u siebie z San Marino, a później na wyjeździe z Albanią. Eliminacje zakończą w listopadzie. Najpierw zagrają na wyjeździe z Andorą, a 15 listopada zagrają rewanżowe spotkanie z Węgrami na własnym stadionie.

Bezpośredni awans na mundial wywalczy tylko zwycięzca grupy. Zespoły z drugich miejsc trafią do baraży. W nich wystąpią także dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny w Lidze Narodów, spośród tych, które nie zajmą pierwszego lub drugiego miejsca w grupie.

W sumie 12 zespołów zostanie skierowanych na 3 ścieżki barażowe. Po rozegraniu półfinału i finału wyłonionych zostanie trzech ostatnich uczestników mundialu z Europy. Baraże zaplanowano na wiosnę 2022 roku.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News