Reprezentacja Polski Serbia
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter
Autor Piotr Bernaciak - 9 Października 2020

Porażająca porażka Biało-czerwonych. Nikt się nie spodziewał, kompromitacja reprezentacji Polski w ważnym meczu

Reprezentacja Polski rozgrywała dziś bardzo ważne spotkanie na drodze do gry na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Podopieczni Czesława Michniewicza przegrali z Serbami 0:1, zaskakując bardzo wiele osób. Fani wyobrażali sobie ten wieczór zupełnie inaczej.

Reprezentacja Polski do lat 21 prowadzona przez Czesława Michniewicza liczyła na trzy punkty w wyjazdowym starciu z Serbią. Fani naszej młodzieżówki doskonale wiedzą, że Polacy są o krok od awansu na młodzieżowe mistrzostwa Europy, a wynik starcia z Serbami na wyjeździe był arcyważny. Wszyscy liczyli na to, że Polacy zagrają równie dobrze jak z Rosjanami i zdobędą kolejne trzy punkty na drodze do pewnego awansu.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. W pierwszej połowie Serbia wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania. Podopieczni Czesława Michniewicza nie byli w stanie w żaden sposób odmienić losów spotkania, choć mieli do tego swoje okazje. Największe pretensje do siebie może mieć Bartosz Białek, który po prostu powinien dać nam przynajmniej remis.

1. Tragedia obiegła Polskę. Anna Pęksa zginęła w wypadku samochodowym, jej zasługi dla sportu są bezgraniczne
  2. Już niedługo mieszkańcy bloków mogą przeżyć niemałe zaskoczenie. Budynki przejdą nietypową modernizację
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Narzeczona Artura Szpilki zadziwiła Polaków. Pokazała swoje ciało przed tysiącami internautów, odsłoniła za dużo (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki zadziwiła Polaków. Pokazała swoje ciało przed tysiącami internautów, odsłoniła za dużo (FOTO)Czytaj dalej

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała z Serbią

Już w pierwszej połowie do siatki trafił Veljko Nikolić, zawodnik Crvenej Zvezdy Belgrad, który jest podstawowym piłkarzem swojego zespołu. Prosty błąd przy tej bramce popełnił Tymoteusz Puchacz. Choć od początku Polacy tworzyli sobie szanse strzeleckie, to Serbowie bronili się bardzo inteligentnie. Do przerwy nie udało się odmienić losów spotkania, a w szatni Czesław Michniewicz zdecydował się na zmianę.

Dennis Jastrzembski zmienił Tomasza Makowskiego, jednak nie odmieniło to gry naszej drużyny narodowej. Najlepszą sytuację strzelecką do wyrównania wyniku spotkania zanotował Bartosz Białek, któy wszedł na boisko w 60. minucie za Pawła Tomczyka. Po przytomnym podaniu z prawej strony pola karnego napastnik VfL Wolfsburg nie dał rady pokonać bramkarza z najbliższej odległości, zadziwiając wszystkich kibiców.

Iga Świątek - przegrała mecz, wygrała nasze sercaIga Świątek - przegrała mecz, wygrała nasze sercaCzytaj dalej

Reprezentacja Polski przegrała w Serbii

Niestety do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć Polacy do końca ambitnie atakowali serbską bramkę. Biało-czerwoni muszą liczyć się z tym, że znów mają przynajmniej jeden punkt straty do Rosjan (o ile uda im się odrobić część strat w zaległym spotkaniu).

5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Od 10 lat ciągle jest w ciąży. Pragnie mieć jeszcze więcej dzieci, jak dziś wygląda rodzina?