Reprezentacja Polski Sebastian Szymański
Autor Piotr Bernaciak - 9 Listopada 2019

Rośnie nam następca Lewandowskiego w reprezentacji. Piękny gol młodego kadrowicza zapewnił trzy punkty

Reprezentacja Polski czerpie ogromne korzyści z formy zawodników z ofensywy. Nasi napastnicy i ofensywni pomocnicy radzą sobie w ostatnim czasie wspaniale. Dziś nie tylko Robert Lewandowski zaliczył doskonały występ.

Reprezentacja Polski od wielu lat miała problemy z różnymi formacjami, jednak od jakiegoś czasu nie może narzekać na grę piłkarzy ofensywnych. Ostatnie sezony w wykonaniu Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika czy nawet Krzysztofa Piątka były naprawdę dobre. Ci zawodnicy mogą już niebawem doczekać się naprawdę godnych następców, którzy będą dorównywać im w przyszłości.

Dziś jeden z najmłodszych reprezentantów zaliczył fenomenalny mecz w lidze rosyjskiej. Udało mu się po raz pierwszy wpisać na listę strzelców, a jego trafienie z pewnością nie było pozbawione znaczenia. To właśnie on po efektownym rajdzie trafił do bramki Rubina Kazań, a w meczu nie padło już więcej goli. Bramka okazała się być warta trzech punktów dla ekipy z Moskwy.

Robert Lewandowski pobił kolejny rekord! Takiej serii nie miał jeszcze nikt w historii ligiRobert Lewandowski pobił kolejny rekord! Takiej serii nie miał jeszcze nikt w historii ligiCzytaj dalej

Reprezentacja Polski będzie czerpać korzyści z jego talentu

Sebastian Szymański od początku sezonu występuje w barwach Dinama Moskwa po transferze z Legii Warszawa. Początek w jego wykonaniu nie był idealny, jednak z każdym meczem gra młodego Polaka wygląda coraz lepiej. Wcześniej zaliczał pojedyncze asysty, a dzisiaj udało mu się po raz pierwszy zapisać na liście strzelców w lidze rosyjskiej. Z pewnością jest to dla niego ważny dzień.

Jerzy Brzęczek nie bał się wcześniej zaufać Szymańskiemu, dostrzegając jego bardzo dobrą grę w zagranicznej lidze. Były piłkarz Legii wystąpił w meczach eliminacji mistrzostw Europy w ostatnich miesiącach, a na ostatnim zgrupowaniu zapracował sobie na pewne miejsce w wyjściowym składzie obok Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego w ofensywie.

Być może to właśnie Sebastian Szymański zostanie najlepszym piłkarzem naszej kadry po zakończeniu kariery przez Roberta Lewandowskiego. Ten moment niestety kiedyś nadejdzie, ale dzięki doskonałej grze młodego piłkarza Dinama Moskwa być może nie będzie to dla kibiców do tego stopnia odczuwalne. Pozostaje nam kibicować mu, by tak dobrych spotkań było więcej.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News