Reprezentacja Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Piotr Mika - 9 Listopada 2020

Gwiazda reprezentacji Polski nagle poparła Strajk Kobiet. Wymowna reakcja kibiców, odezwali się błyskawicznie

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet to jedna z czołowych drużyn narodowych w Europie. Jedna z gwiazd naszej reprezentacji postanowiła dać wyraz swojego poparcia dla Strajku Kobiet, który rozpoczął się po ogłoszeniu kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Kibice bardzo szybko zareagowali na wpis polskiej zawodniczki.

Reprezentacja Polski w kobiecej siatkówce z pewnością nie prezentuje takiego poziomu, jak kilkanaście lat temu, jednak wciąż wiele zawodniczek prezentuje światowy poziom. Jedna z najlepszych naszych zawodniczek, Joanna Wołosz, zabrała ostatnio głos w sprawie Strajku Kobiet.

Zawodniczka włoskiego Imoco Volley Conegliano najpierw udostępniła wymowny post na Instagramie, później udzieliła wywiadu portalowi Onet. Jej wpis w mediach społecznościowych poruszył kibiców.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  2. Polska na liście "niebezpiecznych państw". Właśnie zamknięto granice dla Polaków
  3. Anna Lewandowska ma duże wymagania względem Roberta Lewandowskiego. "Musi to zrobić jeszcze raz"
Stało się. Jerzy Brzęczek nagle powołał jeszcze jednego zawodnika, wszyscy na niego czekaliStało się. Jerzy Brzęczek nagle powołał jeszcze jednego zawodnika, wszyscy na niego czekaliCzytaj dalej

Reprezentacja Polski. Joanna Wołosz ostro o wyroku TK

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w Polsce wywołała ogromne niezadowolenie społeczne, które przerodziło się ogólnopolski strajk. Przypomnijmy, że TK wydał wyrok, który uznaje za nielegalną aborcję wykonaną z powodu ciężkich wad płodu, które mogą skutkować dużym upośledzeniem lub śmiercią dziecka.

Często jest tak, że gwiazdy sportu starają się nie zabierać głosu w kontrowersyjnych tematach, by nie zrazić do siebie żadnej ze stron konfliktu. W przypadku Strajku Kobiet jest jednak inaczej, ponieważ sprawa ta wywołała duże oburzenie we wszystkich kręgach społecznych.

Wielu sportowców, nie bacząc na opinie innych, postanowiło wesprzeć strajkujące w Polsce kobiety. Tak zrobiła m.in. Joanna Wołosz, jednak z gwiazd reprezentacji Polski w siatkówce. Początkowo zawodniczka Imoco Volley Conegliano udostępniła wymowny post na Instagramie.

- Z ogromnym niepokojem obserwuje wydarzenia w Polsce. Docierają do mnie informacje, o próbach "pacyfikowania" zawodniczek grających na polskich parkietach (sponsorowane przez spółki Skarbu Państwa), które opowiedziały się po stronie protestujących... informacje o niewygodnych i niemile widzianych symbolach na ich ramionach - napisała Wołosz. Reakcja kibiców była natychmiastowa.

Tomasz Hajto ujawnił druzgocącą informację. Chodzi o jego córkę, dostaje skandaliczne wiadomościTomasz Hajto ujawnił druzgocącą informację. Chodzi o jego córkę, dostaje skandaliczne wiadomościCzytaj dalej

Joanna Wołosz podtrzymuje swoje stanowisko

Pod postem polskiej zawodniczki pojawiło się wiele komentarzy popierających jej stanowisko. Wołosz popierając nie tylko fani z polski ale także z innych krajów. Gwiazda naszej reprezentacji nie poprzestała jednak tylko na wpisie na Instagramie.

30-letnia rozgrywająca postanowiła zabrać głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w rozmowie z portalem Onet. W wywiadzie została również poruszona kwestia głośnego wpisu zawodniczki.

- Jeśli czegoś nie jestem pewna, to tego nie publikuję. To, co napisałam, nie wzięło się z kosmosu, a z rozmów z osobami z polskiego środowiska. Nie chcę tutaj wskazywać konkretnych klubów, w których takie rzeczy miały miejsce, żeby nie stawiać dziewczyn w jeszcze gorszej sytuacji, ale łatwo domyślić się, o kogo chodzi. Widać, kto się udziela w temacie strajku kobiet, a kto nie. Nikt nikomu nie przykładał noża do gardła, ale wiem, że pojawiały się sugestie, by się po prostu nie udzielać - powiedziała Joanna Wołosz.

Zwróciła ona uwagę również na to, że już dawno polityka wmieszała się w świat sportu. - Niektórzy zarzucają sportowcom, że mieszają się w politykę, od której powinni się odciąć. Tylko że polityka już dawno weszła do sportu. Być może mnie było łatwiej się wypowiedzieć, bo nie gram w polskiej lidze i nikt mi nie powie: „Jak sponsor zmniejszy nam przez to pieniądze, to ja też będę musiał uciąć ci wypłatę” - podkreśliła polska rozgrywająca.

Źródło: Instagram / Onet

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  2. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
  3. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  4. Krzysztof Piątek w końcu się przełamał. Magiczny gol, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Szef Canal + podjął decyzję w sprawie przyszłości Mateusza Borka. Te informacje mogą zmartwić kibiców
  6. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News