Czesław Michniewicz trener reprezentacji Polsku U21
Beata Zawadzka/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 10 Września 2020

Jerzy Brzęczek podebrał piłkarzy z młodzieżowej reprezentacji. Teraz trener U-21 komentuje całą sprawę

Reprezentacja Polski w meczach z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną mówiąc delikatnie – nie zachwyciła. Jerzy Brzęczek zdecydował się na ostatnie zgrupowanie powołać kilku zawodników kadry U-21 prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Selekcjoner dał jednak szansę tylko Kamilowi Jóźwiakowi. Teraz trener młodzieżówki komentuje tę decyzję na łamach „Przeglądu Sportowego”- „Musieliśmy szukać innych rozwiązań”.

Reprezentacja Polski przegrała spotkanie Ligi Narodów z Holandią w Amsterdamie 1:0, a także wygrała z Bośnią i Hercegowiną z Zenicy 1:2. Choć można było się spodziewać, że z tych dwóch spotkań Polacy nie przywiozą więcej niż 3 punktów, to jednak styl w jakim zaprezentowali się w trakcie obu meczów spotkał się z ogromną krytyką w kraju. Dodatkowo przedmiotem dyskusji stały się powołania Michała Karbownika i Sebastiana Walukiewicza, których na zgrupowanie pierwszej reprezentacji zaprosił Jerzy Brzęczek. Selekcjoner zabrał tym samym kadrze U-21 dwóch zawodników przed kluczowym starciem młodzieżówki z Rosją. Nasi młodzi piłkarze na szczęście pokonali rywali 1:0, choć nieobecność takich graczy z pewnością nie ułatwiła zadania Czesławowi Michniewiczowi i jego podopiecznym.

Żona Adama Małysza wyjawiła, co robi ze swoim mężem. Wszystko wydało się przez jedno zdjęcie (FOTO) Żona Adama Małysza wyjawiła, co robi ze swoim mężem. Wszystko wydało się przez jedno zdjęcie (FOTO) Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pilne informacje z ostatniej chwili. Koronawirus w PZPN, dwie osoby są zakażone, znamy szczegóły
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

Brzęczek powołał, ale szansy nie dał

Jerze Brzęczek na mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów powołał 5 piłkarzy, którzy mogliby jeszcze wystąpić u Czesława Michniewicza. Choć z tego grona należy odliczyć Sebastiana Szymańskiego, który stał się już pełnoprawnym piłkarzem pierwszej kadry oraz Kamila Jóźwiaka, który zaprezentował doskonałą dyspozycję. Debiut w starciu z Holandią zanotował również Jakub Moder. Pomocnik Lecha Poznań spędził na boisku niespełna kwadrans i wypadł całkiem nieźle. Jednak zaproszenia na zgrupowanie dla Michała Karbownika i Sebastiana Walukiewicza zderzyły się z falą krytyki.

Obaj zawodnicy nie dostali choćby minuty od selekcjonera, co spotkało się z brakiem zrozumienia wśród ekspertów i kibiców. Obaj mogli bowiem pomóc kadrze U-21 w kluczowym starciu z Rosją, które miało przesądzić o tym, czy Polacy nadal mają szansę na pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Tę decyzję w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” skomentował trener reprezentacji Polski U-21, Czesław Michniewicz.

Błaszczykowski wyciągnął z kieszeni miliony złotych i kupił prawdziwe pałace. Tyle przepychu, że można się zgubić, co za luksusyBłaszczykowski wyciągnął z kieszeni miliony złotych i kupił prawdziwe pałace. Tyle przepychu, że można się zgubić, co za luksusyCzytaj dalej

Reprezentacja Polski U-21 miała utrudnione zadanie

Czesław Michniewicz powiedział, że przez decyzję Jerzego Brzęczka musiał szukać innych rozwiązań, ale podkreślił, iż w reprezentacjach całego świata za wyjątkiem Rosji, takie rzeczy są normalne.

- Mówił (Jerzy Brzęczek przyp. red.), że chce im się przyjrzeć. Musieliśmy szukać innych rozwiązań, dlatego jeździmy ze sztabem, by mieć alternatywę. Na całym świecie piłkarze z młodzieżówki trafiają do pierwszej reprezentacji. Jedynie w Rosji jest inaczej, trener Czerczesow weźmie zawodnika tylko wtedy, gdy ma szansę zagrać – stwierdził selekcjoner reprezentacji Polsku U-21.

Michniewicz został także zapytany, czy pogodził się ze stratą kilku zawodników na rzecze pierwszej kadry.

- Walukiewicz teraz ma pewnie większe szanse na grę, bo Bednarek pauzuje za kartki. Trudno coś prognozować, bo tydzień w piłce to wieczność. Nie wiemy, kto będzie, w jakiej formie – dodał selekcjoner naszej młodzieżówki.

Źródło: Przegląd Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ruszyły kontrole z PIP, zapukać mogą i do ciebie. Najwyższa kara wynosi aż 30 tys. zł
  2. Kosmiczne umięśnione myszy wróciły na Ziemię. Niezwykły eksperyment NASA
  3. Już dzisiaj może dojść do prawdziwego hitu transferowego. Legia Warszawa sprowadza prawdziwą gwiazdę
  4. Gigantyczny skandal w Lidze Mistrzów. Miało dojść do wielkiego fałszerstwa, klub czuje się oszukany
  5. Była oficjalna oferta za Messiego. Wyciekły dokumenty, bajońskie sumy dla Argentyńczyka
  6. Do tej pory był normalnym górnikiem. Dzięki wielkiemu odkryciu w ciągu doby stał się milionerem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News