Reprezentacja Polski
Facebook Polski Związek łyżwiarstwa Szybkiego
Autor Mateusz Dziubiński - 11 Marca 2020

Reprezentant Polski mistrzem świata. Trzeci medal dla Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski wspaniale rozpoczęła Akademickie Mistrzostwa Świata łyżwiarzy, które odbywają się w Amsterdamie. W rywalizacji trwającej od wtorku polscy atleci zdobyli już trzy medale, w tym złoto w prestiżowej konkurencji. Na dystansie 1500 metrów nasz zawodnik nie miał sobie równych.

Reprezentacja Polski łyżwiarzy szybkich przebywa właśnie w Amsterdamie, gdzie od wtorku trwają Akademickie Mistrzostwa Świata. Polacy choć występują ze zmiennym szczęściem, to już zdołali wywalczyć trzy medale. W jednej z najbardziej prestiżowych konkurencji tej dyscypliny nasz zawodnik zdeklasował swoich rywali i zdobył złoto!

Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacjiKoniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacjiCzytaj dalej

Reprezentacja Polski udanie rozpoczęła starty w Amsterdamie

Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie rozpoczęły się wyśmienicie dla Polski. Już pierwszego dnia rozgrywania zawodów, a więc we wtorek nasi reprezentanci dostarczyli nam wielu emocji i powodów do zadowolenia. W rywalizacji na 500 metrów kobiet srebro zdobyła Kaja Ziomek. Bieg ten był podwójnie udany dla naszej kadry, gdyż zaledwie o pozycję niżej znalazła się Andżelika Wójcik. Polki zdominowały zatem podium rywalizacji na tym dystansie, choć nie udało się wywalczyć złotego medalu. To, co nie udało się paniom, osiągnął Marcin Bachanek, który w świetnym stylu wygrał bieg na 1500 metrów.

Życiowy sukces Kamila Stocha. Wyprzedził legendę skoków, teraz goni Adama MałyszaŻyciowy sukces Kamila Stocha. Wyprzedził legendę skoków, teraz goni Adama MałyszaCzytaj dalej

Polak czuł się faworytem przed finałowym biegiem

Po zakończeniu wyścigu nasz Mistrz Świata zdradził, jakie były kluczowe czynniki, które pozwoliły mu zdobyć złoty medal.

– Miałem najlepszą życiówkę, znałem rywali i wiedziałem, że jeśli dobrze przejadę to mogę wygrać. Dobrze zrealizowałem taktykę. Pierwszą rundę chciałem przejechać szybko, drugą jeszcze dołożyć, a później to już ile się da – powiedział.

Zadowolenia nie z występu swojego podopiecznego nie krył również trener naszej kadry. – Bardzo cieszy to pierwsze miejsce, bo powiem szczerze, że liczyłem na medal, ale nie do końca wierzyłem w złoty. Towarzystwo było bardzo wyrównane i mocne. Marcin świetnie taktycznie przebiegł ten dystans. Warunki nie pozwalały na lepszy rezultat, ale wystarczyło to na pierwsze miejsce – powiedział Ryszard Białkowski.

Piąty na tym samym dystansie był nasz drugi inny reprezentant Dawid Burzykowski. Dla Marcina Bachanka to nie koniec startów na trwającym do piątku czempionacie.

– W czwartek mam drużynówkę, w piątek bieg ze startu wspólnego i na pewno będę z luźniejszą głową podchodził do pozostałych biegów, ale oczywiście dalej profesjonalnie – powiedział nasz świeżo upieczony mistrz świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News