Jerzy Brzęczek
youtube.com/laczynaspilka
Autor Mateusz Wysokiński - 11 Kwietnia 2020

Jerzy Brzęczek nie będzie już trenerem reprezentacji? Wszystko wyjaśni się w kolejnych miesiącach

Reprezentacja Polski może mieć w 2020 roku nowego trenera. Mimo że Jerzy Brzęczek doprowadził kadrę do turnieju Euro 2020, to zaufanie, którym obdarzył go PZPN może się skończyć. Przyszłość byłego kapitana naszej kadry w roli selekcjonera ma zdaniem ekspertów wyjaśnić się w ciągu najbliższych miesięcy.

Reprezentacja Polski w piłkę nożną może przejść przez znaczące zmiany. O ile Jerzy Brzęczek miał gwarancję pracy z kadrą do lipca, to jego kontrakt może nie zostać przedłużony już za kilka miesięcy. Były trener Rakowa Częstochowa i Wisły Płock ma przed sobą wielkie wyzwanie. Jeśli jemu nie podoła, będziemy - najprawdopodobniej - świadkami zmiany na stanowisku selekcjonera kadry.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kim jest żona Marcina Najmana? "El Testosteron" pokazał swoją partnerkę (FOTO)
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa

<

Przerażające wiadomości dotarły do Polski. Nie żyje młody gwiazdor, lekarze nie byli w stanie mu pomócPrzerażające wiadomości dotarły do Polski. Nie żyje młody gwiazdor, lekarze nie byli w stanie mu pomócCzytaj dalej

.

Reprezentacja Polski zmieni trenera? Jerzy Brzęczek ma wielkie wyzwanie

O ile pozycja Jerzego Brzęczka do tej pory wydawała się niezagrożona, a sam selekcjoner miał poprowadzić kadrę na Euro 2020, to zawieszenie rozgrywek w Europie i przeniesienie turnieju mistrzostw Europy w 2021 roku może zachwiać jego posadą. Wszystko przez to, że szkoleniowiec stracił możliwość weryfikacji swoich zdolności w marcowych turniejach, a przed nim kolejne, prestiżowe rozgrywki organizowane przez UEFA.

Z racji tego, że już na jesieni rozegrane będą rozgrywki Ligi Narodów UEFA, a więc prestiżowego turnieju europejskiej federacji, Brzęczek będzie musiał pokazać swoje zdolności. Jeśli zawiedzie, zostanie najpewniej zwolniony. Nasz selekcjoner nie ma dobrych wspomnień z tymi rozgrywkami, gdyż ostatnie, w trakcie których prowadził już kadrę, zakończyły się wielkim fiaskiem. Polska uległa Portugalii i Włochom i zajęła ostatnie miejsce w grupie.

Córka znanego boksera pokłóciła się z kobietą. Potem zrobiła coś strasznego, grozi jej dożywocieCórka znanego boksera pokłóciła się z kobietą. Potem zrobiła coś strasznego, grozi jej dożywocieCzytaj dalej

Eksperci nie mają wątpliwości. Następne miesiące są znaczące dla Brzęczka

Z racji tego, że pozycja Brzęczka może ulec zmianie, selekcjoner znalazł się na celowniku eskpertów piłkarskich. Według Romana Kołtonia, którzy przez lata był cenionym ekspertem Polsatu, a obecnie zajmuje się prowadzeniem własnej działalności w ramach "Kanału Sportowego" na YouTube, wszystko zależy od tego, jak kadra Brzęczka będzie wyglądać w trakcie wrześniowych spotkań.

- Jerzy Brzęczek będzie podlegał weryfikacji jesienią 2020 roku - powiedział dziennikarz w "Prawdzie Futbolu".

Na temat przyszłości Brzęczka w polskiej kadrze wypowiedział się także prezes PZPN - Zbigniew Boniek.

- Miałem zaufanie do Jurka Brzęczka i mam je nadal. Natomiast powiem tak jak Brunner do Klossa: ja zdania nie zmieniłem, ale zmieniły się okoliczności. Pamiętajmy, że jesienią mamy sporo meczów z silnymi rywalami. A co, gdybyśmy przegrywali wysoko? Mecz po meczu? Tak więc spokojnie z tym tematem, czy z długością przedłużenia - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
  2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  3. Rewolucja w piłce nożnej. FIFA zmienia zasady ws. rzutów karnych i VAR
  4. Anna Lewandowska zdradziła swój wielkanocny sekret. Przepis na mazurka, który rozpływa się w ustach
  5. Nagły zwrot ws. kontraktu Jerzego Brzęczka. PZPN nie ufa selekcjonerowi
  6. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych

źródło: sport.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News