Reprezentacja Polski ranking FIFA
TVP Sport
Autor Piotr Bernaciak - 11 Czerwca 2020

Z ostatniej chwili. FIFA właśnie ogłosiła nowy ranking reprezentacji. Wiemy, które miejsce zajęła Polska

Reprezentacja Polski z powodu pandemii musiała przerwać przygotowania do kolejnych spotkań. Niestety, poinformowano także o odwołaniu całego Euro 2020. Teraz poznaliśmy wieści o nowym rankingu FIFA, który obejmuje wszystkie zrzeszone reprezentacje, w tym oczywiście piłkarzy Jerzego Brzęczka.

Reprezentacja Polski przez ostatnie miesiące nie miała okazji pokazać się przed kibicami. Co gorsza, nic nie wskazuje na to, by miało do tego dojść w najbliższym czasie, bo podróże i mecze międzynarodowe są obecnie z oczywistych powodów wykluczone. Dlatego odwołano również Euro 2020, które prawdopodobnie rozpocznie się w nowych warunkach dopiero w pierwszym roku.

Mimo wszystko FIFA dalej prowadzi swoją działalność. Światowa federacja ogłosiła dziś nowy ranking reprezentacji z całego świata z udziałem reprezentacji Polski. Dla Jerzego Brzęczka najnowsza klasyfikacja jest z pewnej strony dobrą informacją, bowiem Polacy wciąż utrzymują się w niej na wysokim miejscu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Sławomir Peszko bliski sensacyjnego transferu. Nie tak dawno grał w reprezentacji, dzisiaj chce do okręgówki
  2. Tragiczny wypadek w woj. łódzkim. Wśród poszkodowanych jest dziecko
Niestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje Jerzy Zarychta, przez lata był idolem wielu PolakówNiestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje Jerzy Zarychta, przez lata był idolem wielu PolakówCzytaj dalej

Reprezentacja Polski w nowym rankingu FIFA

Reprezentacja Polski grała świetnie do momentu kwalifikacji na mundial w 2018 roku, a potem nasza gra wyglądała nieco gorzej. Dopiero w eliminacjach do nadchodzącego Euro 2020 Polacy spisali się z dobrej strony i udowodnili, że wciąż są w stanie sprostać oczekiwaniom i zdominować rywali, nawet tych, którzy nie uchodzą za słabeuszy ani chłopców do bicia.

W najnowszym rankingu FIFA Polska jest na 19. miejscu. Logiczne jest, że wobec braku jakichkolwiek spotkań żadna reprezentacja nie miała szans na awans, ale również na spadek w klasyfikacji najlepszych drużyn narodowych. Jerzy Brzęczek wciąż może cieszyć się z tego, że nasza drużyna narodowa jest w światowej pierwszej dwudziestce, co zawdzięczamy głównie sukcesom Adama Nawałki.

Zbigniew Boniek pokazał swoje nieznane zdjęcie sprzed 38 lat. Zmienił się nie do poznania (FOTO)Zbigniew Boniek pokazał swoje nieznane zdjęcie sprzed 38 lat. Zmienił się nie do poznania (FOTO)Czytaj dalej

Reprezentacja Polski wciąż w samej czołówce rankingu

Drużyna Jerzego Brzęczka o kolejne punkty do rankingu postara się w meczach sparingowych przed Euro, które zostanie ostatecznie rozegrane w 2021 roku. Pozostaje mieć nadzieję, że po kolejnych zwycięstwach znów znajdziemy się w czołowej dziesiątce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jazda rowerem po alkoholu może kosztować cię więcej niż myślisz. Grożą spore mandaty
  2. Miasto wolne od koronawirusa sprzedaje domy za 1 euro. Jest jeden haczyk
  3. Radosław Majdan wzruszył fanów do łez. Pokazał zdjęcie Małgorzaty Rozenek ze szpitala. Ich dziecko jest przesłodkie (FOTO)
  4. Kibic nie mógł obejrzeć meczu, więc wynajął dźwig i stanął nad trybunami. Niesamowite sceny w Ekstraklasie
  5. Mario Balotelli zakończy karierę piłkarską? Znany ekspert nie ma wątpliwości. Te słowa mogą oznaczać koniec
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News