Reprezentacja Polski Krystian Bielik
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 11 Października 2019

Kontuzja reprezentanta poważniejsza, niż myślano. Może nie zagrać z Macedonią

Reprezentacja Polski w meczu z Macedonią Północną będzie musiała poradzić sobie bez jednego z pomocników. Na to przynajmniej wskazują obecne badania. Występ Krystiana Bielika jest bardzo poważnie zagrożony.

Reprezentacja Polski od kilku tygodni otwiera się na młodych zawodników. Teraz w drużynie obiecująco radzi sobie Sebastian Szymański, a wcześniej bardzo dobrze wyglądał Krystian Bielik, pomocnik Derby County. Piłkarz zagrał nieźle w swoich pierwszych spotkaniach i mogliśmy mieć nadzieję, że Jerzy Brzęczek będzie korzystał z niego również w najbliższych meczach.

Okazuje się, że choćby nawet trener tego chciał, to wystawienie Bielika w pierwszym składzie może być niemożliwe. Wszystko przez niefortunny uraz, którego młody Polak nabawił się na treningu przed meczem z Łotwą. Mówiło się, że zagra on ponownie w wyjściowym składzie po niezłym meczu z Austrią, jednak wygląda na to, że nie będzie to możliwe jeszcze przez jakiś czas.

Gwiazda Legii odejdzie już tej zimy? Pojawiło się wiele ofert, klub chce zarobićGwiazda Legii odejdzie już tej zimy? Pojawiło się wiele ofert, klub chce zarobićCzytaj dalej

Reprezentacja Polski może zagrać bez młodego pomocnika

Krystian Bielik zaliczył świetny turniej mistrzostw Europy do lat 21. Wydawało się, że po jego zakończeniu na stałe zagości w kadrze Jerzego Brzęczka, jednak okazuje się, że jest to właściwie niemożliwe tak szybko przez kontuzję. Pomocnik miał grać również w starciu z Łotwą, ale przez uraz uda prawdopodobnie opuści nie tylko wspomniane starcie, ale również pojedynek z Macedonią Północną.

Najnowsze badania wskazują na to, że narażanie zdrowia byłego młodzieżowego reprezentanta nie powinno być stosowane, jeżeli nie będzie absolutnie konieczne. Na ten moment wygląda na to, że sztab szkoleniowy pierwszej reprezentacji ponownie zrezygnuje z Bielika, by ten mógł dojść do siebie i być w stu procentach gotowy na kolejne mecze reprezentacji.

Reprezentacja Polski z pewnością znajdzie zastępstwo dla Bielika

Wygląda więc na to, że po raz kolejny w linii pomocy zagra Mateusz Klich, który walczył z Bielikiem o miejsce w kadrze narodowej. To właśnie on do tej pory był pierwszym wyborem Jerzego Brzęczka i zanosi się na to, że sytuacja nie zmieni się.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News