Reprezentacja Polski
screen - youtube.com/ Polskazdrona.pl
Autor Piotr Mika - 11 Listopada 2020

Reprezentacja Polski wyprowadzi się ze Stadionu Narodowego? Wiele na to wskazuje

Reprezentacja Polski od 2012 roku rozgrywa mecze eliminacji mistrzostw świata i Europy na Stadionie Narodowym. Niestety, w obliczu epidemii obecnie nie ma możliwości, aby na tym warszawskim obiekcie rozgrywać jakiekolwiek mecze. Niedługo PZPN będzie więc musiał wybrać, gdzie nasza kadra rozegra pierwsze mecze eliminacji MŚ 2022.

Reprezentacja Polski musi pogodzić się z tym, że w najbliższym czasie nie będzie mogła rozgrywać spotkań na Stadionie Narodowym. Obiekt ten został przekształcony na tymczasowy szpital i nie ma możliwości, aby to zmieniło się w najbliższym czasie.

Już w marcu nasza kadra rozegra natomiast pierwsze mecze eliminacyjne mistrzostw świata 2022. Z tego powodu PZPN będzie musiał wybrać stadion, na którym te spotkania się odbędą.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)
  2. Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważna
  3. Adam Małysz dostał najważniejsze zadanie. Pomagał Polakom, wszystko wyszło przez zdjęcie (FOTO)
Arkadiusz Milik dogadał się z nowym klubem. Hitowy transfer już niebawemArkadiusz Milik dogadał się z nowym klubem. Hitowy transfer już niebawemCzytaj dalej

Reprezentacja Polski wyprowadza się z Narodowego

Nasza kadra już od 8 lat swoje najważniejsze mecze rozgrywa na Stadionie Narodowym. Ostatnie spotkanie eliminacyjne poza Warszawą Polacy rozegrali w 2009 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Przegraliśmy wtedy ze Słowacją 0:1.

Inne spotkania natomiast (Ligi Narodów czy sparingi) reprezentacja Polski rozgrywała na różnych obiektach w całej Polsce (głównie w Gdański, Poznaniu, Chorzowie czy Wrocławiu). Teraz jednak polskich zawodników czeka wyprowadzka ze Stadionu Narodowego i przeniesienie się na inny stadion.

Okazuje się bowiem, że pierwsze mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 nasza kadra rozegra już w marcu. Planowo miały one się odbyć oczywiście na Stadionie Narodowym, jednak nie ma praktycznie żadnej możliwości, aby do tego czasu obiekt ten znów mógłby zostać przystosowany do występów kadry.

O tym, z kim będziemy rywalizować o awans na mistrzostwa świata w 2022 roku dowiemy się 7 grudnia, gdy odbędzie się losowanie. Sprawa wyboru stadionu, na którym rozegramy marcowe spotkania eliminacyjne, również musi zostać rozstrzygnięta niedługo.

Piękne słowa legendy futbolu o Robercie Lewandowskim. Jego komplementy znaczą bardzo wielePiękne słowa legendy futbolu o Robercie Lewandowskim. Jego komplementy znaczą bardzo wieleCzytaj dalej

Stadion Śląski, czy mniejszy obiekt?

To gdzie rozegrane zostaną wspomniane mecze, musi zostać ogłoszone dużo wcześniej. - My musimy mieć jasność, gdzie zagramy marcowe mecze co najmniej trzy miesiące przed tymi spotkaniami - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem Sport.pl. Takie są bowiem wymogu UEFA.

Z tego powodu PZPN musi już teraz zdecydować, gdzie przeprowadzi się kadra na czas wyłączenia Stadionu Narodowego z użytku sportowego. Jedną z możliwości jest przeniesienie się na Stadion Śląski, na którym Polska rozegra niedługo dwa spotkania - sparing z Ukrainą oraz mecz Ligi Narodów przeciwko Holandii.

Możliwe jednak, że jeśli w marcu wciąż będą obowiązywać obostrzenia, zakazujące udziału publiczności w meczach piłkarskich, lub mocno ograniczając ich liczbę, to PZPN zdecyduje się na mniejszy obiekt. Wiąże się to z wysokimi kosztami wynajmu dużych stadionów.

Kiedy reprezentacja Polski będzie mogła wrócić na Stadion Narodowy? Tego nie wiadomo, bo wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w kraju. Jeśli jednak sytuacja na to pozwoli, to szpital tymczasowy zostanie usunięty a niedawny dom polskiej kadry znów będzie mógł gościć piłkarzy. Prezes Stadionu Narodowego, Włodzimierz Dola, w rozmowie ze Sport.pl szacuje, że jeśli przekształcenie obiektu sportowego na szpital zajęło kilka tygodni, to przywrócenie jego pierwotnej funkcji może zająć podobną ilość czasu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć
  2. Wiadomo już kiedy można spodziewać się poluzowania obostrzeń. Dla wielu termin będzie zaskoczeniem
  3. Cristiano Ronaldo na wylocie z Juventusu. Zgłosił się chętny, "mamy pieniądze i możliwości"
  4. Jerzy Brzęczek wyjawił, kto zagra dziś z Ukrainą. Pojawi się aż dwóch debiutantów
  5. Tragiczne wiadomości obiegły świat. Nie żyje jedna z największych legend NBA, był kochany przez miliony fanów
  6. Planujesz kupno samochodu? Nadchodzi idealny moment - ekspert zdradza, dlaczego
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News